STIGLO VELIKO PRIZNANJE I RJEŠENJE DILEME: / VAR drama dobila završni epilog; 'Igrao sam rukom...'

'Bila je čudna utakmica. Nisam vidio loptu zbog igrača ispred sebe, onda je doletjela lopta i udarila u moju ruku'

18.4.2019.
13:46

Stiglo je priznanje i rješenje dileme koje čeka čitav nogometni svijet. Iako, za takvo što nije ni bilo potrebe jer se na novoj snimci iz drugog, boljeg kuta, jasno vidi kako je bilo doticaja ruke i lopte. Slobodno sudačko uvjerenje, naime, odlučilo je u ovoj situaciji.

POJAVILA SE NOVA SNIMKA SITUACIJE KOJA JE ZALEDILA ČITAV ETIHAD I IZAZVALA NEVIĐENE POLEMIKE: /

'Ovo je istina o golu...'

Namjere nije bilo...

Fernando Llorente je u razgovoru za ugledni Sky Sport priznao je kako mu je ruka dotaknula loptu prije postizanja gola, prenosi talijanski Calciomercato:

"Bila je čudna utakmica. Nisam vidio loptu zbog igrača ispred sebe, onda je doletjela lopta i udarila u moju ruku, iako je ona bila uz tijelo", započeo je svoju priču Španjolac koji je igrao i za Juventus, te nastavio:

"Mnogo sam patio zbog eliminacije Juventusa, ali Ajax je odigrao nevjerojatnu utakmicu. U prvom poluvremenu Juve je bio superiorniji, ali u drugom poluvremenu Ajax je bolje igrao i na kraju pobijedio", zaključio je.

Ukupno su dvije sudačke odluke u jučerašnjem spektakularnom uzvratnom četvrtfinalnom susretu na Etihadu donesene uz pomoć video tehnologije, te su kao takve praktički izbacile Manchester City i odvele Tottenham u povijesno polufinale Lige prvaka.

Prva je bila kad je priznat pogodak Llorentea u 73. minuti, iako se na novoj snimci iz drugog kuta jasno vidi da ga je lopta lupila u ruku, o čemu upravo priča i raspravlja čitav nogometni svijet.

Glavni sudac utakmice Cüneyt Çakir uz pomoć VAR tehnologije poništio je gol Raheemu Sterlingu u 93. minuti, što je drugi detalj. Cityjev ofenzivac zabio je pogodak za 5-3 i prolazak Građana, no ispostavilo se da gol nije bio regularan zato što je Sergio Aguero bio u zaleđu na početku akcije.