STARA DAMA JEDANAESTI PUT: / Produžetak donio ukazanje fantastičnog Morate

U finalu talijanskog kupa nogometaši Juventusa slavili su u nakon produžetaka protiv Milana rezultatom 1-0 i po 11. puta u povijesti osvojili talijanski Kup.

21.5.2016.
23:25

Biti će ovo jedan od onih rijetkih derbija o kojima se neće baš nešto naročito pričati. Sve do produžetka! Prvih 90. minuta utakmice donio je dosadan nogomet bez puno prilika. Možda tek o Juventusovoj nemoći u prvoj fazi utakmice i dominaciju Milana koju Rossoneri nisu znali iskoristiti.

I onda se Juventusu ukazao fantastični Alvaro Morata i zabio gol u 111. minuti, praktički iz prve prave šanse za Juve na susretu. Cuadrado i Morata poentirali su za 1-0 i trostruku krunu. Za povijest!

Torinska 'Stara dama' je tako postala prvi klub u povijesti talijanskog nogometa koji je osvojio dvije uzastopne dvostruke krune. Hrvatski napadač Mario Mandžukić je u Juventusovu pobjedu ugradio 120 minuta osvojivši treći trofej u prvoj sezonu u dresu 'La Vecchia Signore'.

Mandžukić je zbog naporne sezone dobio slobodno do 29. svibnja kada će se priključiti hrvatskoj reprezentaciji na pripremama za Europsko prvenstvo u Francuskoj.