SRPSKI SUDAC VIDEONALIZOM DOSUDIO PENAL ZA AUSTRALIJU: / Svjetski prvaci dohvatili bod protiv Čilea

U susretu 2. kola B skupine Kupa konfederacija Njemačka i Čile su u Kazanju odigrali 1-1 približivši se plasmanu u polufinale.

22.6.2017.
21:59

U sudaru svjetskog i južnoameričkog prvaka, Čile je bolje otvorio utakmicu i već u 6. minuti Alexis Sanchez je zabio za 1-0.

Čileanci su iskoristili pogrešku Shkodrana Mustafija i nakon akcije s Arturom Vidalom, Sanchez je izbio sam ispred Marca-Andrea ter Stegena i postigao pogodak. U 20. minuti Čile je mogao i do drugog gola, no udarac Eduarda Vargasa je završio u vratnici. U završnici prvog dijela aktualni svjetski prvaci su zaigrali daleko bolje i u 41. minuti je Lars Stindl izjednačio nakon lijepe asistencije Jonasa Hectora.

Kamerun - Australija 1-1

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja i na koncu je završilo 1-1.

LETJELE ŠAKE: Na Kupu konfederacija ne igra se samo nogomet, ondje se igrači i tuku

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Kamerun i Australija su također odigrali 1-1. Nakon što su u prvom kolu upisali poraze, Kamerun od Čilea (0-2), a Australija od Njemačke (2-3) za oba sastava je međusobni susret bio praktički posljednja prilika za povratak u borbu za polufinale.

PREOKRETOM DO POBJEDE: Meksiko iz rezultatskog ponora do tri boda

Međutim, susret u Saint Petersburgu je završio bez pobjednika, pa su obje reprezentacije načinile korak unazad prema plasmanu među prve dvije momčadi u skupini.

Kamerun poveo u posljednjim trenucima prvog dijela

Afrički prvak je bio bliži pobjedi, ali je napadač Bešiktaša Vincent Aboubakar propustio tri sjajne prilike prometnuvši se u tragičara susreta.

Kamerun je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Andrea Zamba Anguissija, a izjednačio je Mark Milligan u 60. minuti iz jedanaesterca. Prekršaj je načinio Oliver Mabouka oborivši Josepha Gersbacha, a srpski sudac Milorad Mažić je nakon video analize pokazao na bijelu točku.

Na ljestvici vode Čile i Njemačka sa po četiri boda, dok Australija i Kamerun imaju po jedan bod.

U posljednjem kolu, 25. lipnja sastaju se Kamerun i Njemačka, te Australija i Čile.