Ovo ce boljeti: Tezak udarac Mamicevoj igracki

Split i Lokomotiva odigrali su dvoboj posljednjeg kola domaceg prvenstva. Iako je utakmica zavrsila bez pobjednika (1:1), ostvareni rezultat donio je veliko slavlje u Parku mladezi.

16.5.2014.
20:13

Split je podjelom bodova ostao na cetvrtom mjestu, posljednjem koji vodi u Europu, odnosno mjesto u zdrijebu kvalifikacija Europske lige. Splicani i Zagrepcani su u posljednje kolo usli bodovno poravnati, ali remi je igrao domacinu. I drzali su ga cijelu utakmicu.

Mate Bilic je zabio prvi put u 9. minuti, ali je gol ponisten zbog zaleda. Na slavlje, oko 1200 navijaca je cekalo do sredine drugog poluvremena. Kamerunac Belle je bio asistent, a Bilic je pospremio loptu u mrezu.

Lokomotiva je izjednacila u 84. minuti nakon velikog kiksa Kvesica, koji je dodavao loptu svom vrataru, ali traljavao i Budimir je taj pas presjekao i poentirao. Imali su lokosi i sansu u sudackoj nadoknadi za pobjedu, ali Ibriks je blokirao sut Misica.

1. Dinamo (-1) 81 2. Rijeka (-1) 70 3. Hajduk (-1) 62 4. Split 52 5. Lokomotiva 52 ...