Spas u zadnji čas: Pjesnici ukrali bod u Splitu

U nedjeljnim susretima 16. kola Prve HNL nije bilo pobjednika jer su utakmice u Splitu i Zagrebu završile neodlučeno.

23.11.2014.
20:49

Penal je u 32. minuti promašio Sokol Cikalleshi, a samo minutu kasnije Albanac je dobio novu šansu jer je sudac Matoc svirao novi jedanaesterac za Split. Cikalleshi je ovaj put bio precizan, a isti igrač je u 52. minuti preciznim udarcem s 18-tak metara povećao vodstvo na 2:0.

No, Zagreb se nije predao, u 55. minuti Denis Kolinger je smanjio na 2-1, a u 90. minuti napadač gostiju Gabrijel Boban spasio je Pjesnike poraza. Split je ostao peti s 19 bodova, a Zagreb šesti s bodom manje.

U ranije odigranom susretu Lokomotiva i Slaven Belupo su pred tek stotinjak navijača u Kranjčevićevoj odigrali bez zgoditaka 0:0. Lokomotiva je ostala četvrta s 21 bodom, a Slaven Belupo deveti s 14 bodova.

Na ljestvici vodi Dinamo s utakmicom manje i 37 bodova ispred Rijeke koja ima 36 bodova, dok je na dnu Zadar s 12 bodova.