SPAS U ZADNJI ČAS: / Maksimirska momčad slavila u Koprivnici golom džokera s klupe iz 89. minute

5.11.2017.
20:48
PIXSELL

Pobjednički pogodak postigao je Amer Gojak u 89. minuti, što mu je bio prvi gol u ovoj sezoni Prve HNL.

Trener Dinama Mario Cvitanović uveo je Gojaka u igru samo dvije minute prije nego što mu je ovaj uzvratio pobjedničkim pogotkom. Asistent za gol bio je Amir Rrahmani, koji je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi Gojak nadvisio svog čuvara i pogodio desni donji kut Slavenovih vrata.

U prilično siromašnom dvoboju, u kojem je cilj domaćih bio ne izgubiti, Dinamovi nogometaši uputili su svega dva udarca u okvir gola, ali za pobjedu je bio dovoljan jedan koji je završio u mreži.

Hrvatsko nogometno prvenstvo bit će nastavljeno 17. studenog, nakon reprezentativne stanke.

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0-1

SLAVEN BELUPO: Marković - Goda, Katić, Purić, Musa - Ivanovski, Vidović, Međimorec, Bouadla - Kendeš, Bogojević

DINAMO: Livaković - Rrahmani, Sigail, Benković, Sosa - Moro, Doumbia, Antolić © - Soudani, Olmo - Henríquez

90+5. minuta: Kraj utakmice, Dinamo je slavio 1-0.

89. minuta: GOOOOOOL! Zabio je Amer Gojak, Dinamo vodi 1-0.

Rrahmani je ubacio, a igrač koji je na travnjak ušao prije dvije minute bio najviši u skoku i precizan glavom.

87. minuta: Osim izmjena i žutih kartona, ništa pretjerano uzbudljivo, barem ne u kontekstu prilika za gol.

80. minuta: Ćorić u živi zid iz slobodnog udarca. Još deset minuta.

76. minuta: Boysi opet bakljadom prekidaju susret.

POLICIJA UREDOVALA ZBOG BOYSA: Dinamovi navijači podigli transparent s Mamićem i bakljama prekinuli susret

64. minuta: Henriquez je vrlo zapažen u nastavku utakmice. Dobro se riješio obrane suparnika, ali i poskliznuo pri udarcu.

57. minuta: Pokušali su sada i Henriquez i Ćorić, nema promjene rezultata.

55. minuta: Desetak minuta bez uzbuđenja, a onda Ćorićevo ubacivanje, Henriquezov skok i - ostaje 0-0. Pored vratnice.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta: Kraj siromašnog prvog poluvremena.

45. minuta: Još dvije minute nadoknade igre.

42. minuta: Dinamov trener Mario Cvitanović prisiljen je mijenjati. Soudani (zadnja loža) napušta igru u kojoj je Ćorić.

36. minuta: Tvrda utakmica u Koprivnici. Šansi baš i nema..

30. minuta: I dalje početnih 0-0.

25. minuta: Olmo s 20-ak metara pored gola! Minutu-dvije prije toga, baklja s dijela tribine na kojoj su Bad Blue Boysi ubačena na teren.

18. minuta: Obrane svoj posao zasad rade dobro. U prilog tome govori podatak o već sedam zaleđa u izglednim situacijama (4 Dinamo, 3 Slaven Belupo).

16. minuta: Teško je to nazvati kontrolom utakmice, no Dinamo je taj koji ima posjed lopte na svojoj strani. Ipak, bez pravih, izrazitih prilika za promjenu rezultata iz izrađenih akcija.

13. minuta: Nakon uvodnog ispitivanja snaga, pri čemu je ono najozbiljnije stiglo nakon udaraca iz kuta, nova šansa za Dinamo, ponovno iz kornera. Rrahmani glavom na Antolićevo ubacivanje puca pored gola.

6. minuta: Zasad bez pravih prilika u Koprivnici.

1. minuta: Utakmica je započela!

Zagrebačka momčad, trenutačno vodeća na ljestvici Prve HNL, u prilici je povećati bodovnu prednost u odnosu na pratnju koja je ovo kolo kriminalno iskoristila. Osijek je u petak poražen kod Intera 1-3, Hajduk u subotu pred svojim navijačima od 2-0 stigao do 2-3 poraza, a nešto ranije tijekom dana Rijeka izgubila 0-1 kod Lokomotive.