U 1. kolu novog španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je na svom Santiago Bernabeu svladao Cordobu s 2:0 (1:0), momčad koja se nakon duge 42 godine vratila u Primeru.

25.8.2014.
23:06

Nakon što je europski prvak i španjolski doprvak Real Madrid izgubio od Atletico Madrida u Superkupu (1:1, 1:0), čime nisu uspijeli osvojiti prvi trofej sezone, razočaranje se uvuklo u svlačionicu Reala. Iz razloga što je uprava Kraljevskog kluba pred svoje nogometaše i trenera Ancelottija postavila visoke ciljeve, a glad za pobjedama i trofejima Modrića i društva je velika.

Stoga je prvi prvenstveni ogled bio susret za "liječiti rane", i to protiv gostujuće ekipe koja se nakon dugih 42 godine vratila u elitni razred španjolskog nogometa.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Real je poveo u 30. minuti preko francuskog reprezentativca Karima Benzeme, koji je zabio s glavom nakon ubačaja novopridošle njemačke zvijezde Tonija Krossa.

Santigao Bernabeu je na slijedeći pogodak trebao čekati do 90. minute, kada je pobjedu zaključio Ronaldo za konačnih 2:0. Bio je to njegov 255. pogodak u 250 nastupa za Real.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je čitavu utakmicu za pobjedničku momčad.