IRANCE MILIMETRI DIJELILI DO SENZACIJE: / Diego Costa uz puno sreće odveo Španjolce do prve pobjede u Rusiji

Španjolska i Iran odigrali su utakmicu drugog kola u skupini B na Svjetskom prvenstvu.

20.6.2018.
21:51

Reprezentacija Španjolske teškom je mukom svladala Iran sa 1-0 (0-0) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je u srijedu odigrana u Kazanju.

U siromašnom prvom poluvremenu Španjolci su samo jednom uputili šut u okvir vrata, a Iranci svega dvaput pucali prema De Gei, ali su oba puta bili neprecizni pa je španjolski vratar ostao besposlen.

No, drugo je poluvrijeme donijelo puno uzbuđenja već od početnog zvižduka. Španjolci su krenuli po pogodak. U 49. minuti je Pique, nakon udarca iz kuta, pucao sa desetak metara, ali je njegov pokušaj blokirala iranska obrana. Već minutu poslije Busquets je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac zaustavio iranski vratar Beiranvand.

Iranci su prvi put opasno zaprijetili u 53. minuti, kad je udarac Ansarifarda sa 14 metara završio malo pokraj vratnice.

Praktično u sljedećem napadu Španjolci su došli do pogotka. Iniesta je gurnuo loptu prema Diegu Costi koji se u prijemu lopte na rubu kaznenog prostora počeo okretati prema vratima. S desne strane mu je u tom trenutku prišao Rezaeian i pokušao izbiti loptu. No, nesretni iranski bočni igrač pogodio je Costu u koljeno, a lopta se odbila u desni donji kut iranskih vrata za treći pogodak španjolskog centarfora na ovom SP-u.

Nesretno primljeni pogodak nije pokolebao iranske nogometaše, ali njihov najveći neprijatelj u ovoj utakmici bila je nepreciznost, jer nijedan od šest udaraca nije išao unutar okvira španjolskih vrata.

Taremi je u 60. minuti nadskočio Albu i glavom pucao pokraj vratnice.

U 63. minuti je Ezatolahi čak i poslao loptu u mrežu, ali je glavni sudac Andres Cunha, nakon konzultacije s pomoćnicima zaduženim za video tehnologiju, opravdano poništio pogodak zbog zaleđa.

U 82. minuti još je jednom Taremi skočio visoko iznad Jordija Albe, nakon odličnog prodora po lijevoj strani i ubačaja Amirija, ali je još jednom njegov udarac glavom završio izvan okvira.

U prvoj utakmici današnjeg programa u ovoj skupini Portugal je pobijedio Maroko sa 1-0 pogotkom Cristiana Ronalda.

Nakon kompletiranog drugog kola na diobi prvog mjesta su Portugal i Španjolska sa četiri boda, Iran je treći sa tri boda, a Maroko zadnji bez ijednog boda.

U zadnjem kolu ove skupine, koje je na rasporedu 25. lipnja, igrat će Iran - Portugal i Španjolska - Maroko.

UŽIVO:

Iran - Španjolska 0-1

Iran: Beiranvand; Haji Safi, Ezatolahi, Pouraliganji, Omid; Karim, Amiri, Mehdi, Hosseini; Sardar, Ramin.

Španjolska: De Gea; Carvajal, Pique, Ramos, Alba; Busquets, Iniesta; Silva; Isco, Vazquez; Costa.

Kraj

82' Velika prilika za Iran.

78' Isco je tukao iz slobodnjaka, ali ravno u živi zid.

70' Velika gužva nastala je u petercu Irana, na kraju je Beiranvand uspio zgrabiti loptu.

68' Ezatolahi je bio na pravom mjestu i spasio izglednu situaciju.

63' Iran zabija gol, ali je poništen zbog zaleđa.

54' GOOL Costa je primio loptu te je pokušao iz okreta, na kraju je uz puno sreće završila u mreži.

53' Karim je potegnuo s oko 12 metara, lopta je prozujala malo pored gola i pogodila vanjski dio mreže. Kakva je to šansa bila.

52' Isco je pucao preko gola.

49' Španjolci su nastavili napadati u žestokom ritmu. Vazquez je odlično tukao sa 17-18 metara, ali Beiranvand je to obranio.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45+2' Najveća šansa Španjolaca. Silva je uputio udarac, ali nije uspio poslati loptu u mrežu.

42' Pouraliganji je spasio Irance. U zadnji tren blokirao je pokušaj Silve.

30' Silva je još jednom zaprijetio, ali spasili su se Iranci.

25' Silva je opasno tukao, ali Beiranvand je bio spreman.

11' Prvih 11 minuta prošlo je bez većih prilika.

1' Utakmica je počela.

Španjolska je u svojoj prvoj utakmici odigrala neriješeno 3-3 protiv Portugala, a mnogi se slažu da je upravo ta utakmica bila ljepotica prvenstva. S druge strane, Iran je neočekivano savladao Maroko, te se nada da će nakon ovog susreta ostati u konkurenciji za osminu finala. U ranijem terminu je Portugal savladao Maroko i eliminirao ga, a Španjolska je svakako ogroman favorit protiv Irana.

Španjolci su u odnosu na sastav koji je igrao sa Portugalom napravili dvije zamjene - Daniel Carvajal se oporavio i vraća se u postavu umjesto Nacha, dok Lucas Vazquez mijenja Kokea u vezi.