NIGERIJA - ISLAND 2-0: / Musa razbio Islanđane, Sigurdsson promašio jedanaesterac!

22.6.2018.
16:49

UŽIVO:

2. KOLO SKUPINE D, VOLGOGRAD, SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO

NIGERIJA - ISLAND 2-0

(Ahmed Musa, 49', 75')

NIGERIJA: Uzoho, Omeruo, Troost-Ekong, Balogun, Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu, Musa, Iheanacho.

ISLAND: Halldorsson, Saevarsson, Arnason, Ragnar Sigurdsson, Magnusson, Gislason, Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Bjarnason, Bodvarsson, Finnbogason.

Utakmicu će suditi Matthew Conger s Novog Zelanda!

1' Počela je utakmica!

3' Gylfi Sigurdsson je odlično pucao iz slobodnog udarca , ali mu je Francis Uzoho obranio!

6' Opet Gylfi Sigurdsson, ovaj puta precizniji, ali slabiji udarac, Uzoho opet izlazi kao pobjednik.

10' Igra se čvrsta utakmica s dosta prekida pa se gledatelji "valovima" zabavljaju na tribinama.

12' Gunnarson je nakon duela s Nigerijcem završio na zemlji, ali se vrlo brzo oporavio.

15' Nižu se prekršaji i prekida, igra je fokusirana na sredinu terena.

18' Wilfred Ndidi je centrirao loptu, ali nije pronašao nikoga od suigrača pa su Islanđani lako otklonili opasnost.

21' Bjarnason se našao sam u šestnaestercu i pucao, ali lopta je završila u bloku. Nakon toga je Island neuspješno izveo korner.

26' Nigerija dominira u posjedu, ali Island više prijeti!

31' Etebo je poslao dugu loptu preko cijelog terena, ali ona je, kao i mnoge prije, završila u bunaru.

36' Dobar ubačaj Islanđana nije imao završnicu, ostaje 0:0!

38' Nigerija je imala slobodni udarac sa strane, ali Islanđani su bez problema otklonili prijetnju.

41' Opet je bilo opasno u kaznenom prostoru Nigerije, ali Finbogasson nije bio pravovremen na lopti!

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

POLUVRIJEME: Islanđani dominiraju u svim kategorijama osim u posjedu lopte, ali na odmor se ide s 0:0!

46' Počelo je drugo poluvrijeme i odmah prijetnja Nigerijaca, ali siguran vratar Islanda!

49' GOOOOL Ahmed Musa zabio je za Nigeriju!

55' Čini se da je gol omamio Islanđane, prilično su pasivni od tog trenutka!

60' Rurik Gislason već neko vrijeme igra na rubu kartona, a sada je napravio još jedan prekršaj.

63' Slobodni udarac Sigurdsson završio je u rukama vratara Nigerije.

65' Izmjena kod Islanda, izlazi Ragnar Sigurdsson, a ulazi Ingason!

69' Nigerija pritišće, ali Island se dobro odupire napadima.

71' Nova promjena kod Islanda iz igre je izašao Bodvarson, a izašao Sigurdason!

73' Odlično se otvorilo za Nigeriju, ali Moses lošom loptom upropaštava kontru Nigerije, ali lopta ipak odlazi u korner. Nakon kornera zaprijetio je Balogoun glavom, ali to je otišo pored gola.

74' Trese se greda! Zaprijetio je Ahmed Musa!

75' GOOOOL Zabio je Musa! Izvozao je cijelu obranu Islanda i mirno zabio za 2:0!

79' Oghenekaro Etebo je ubacio iz kornera, ali je jedan od obrambenih igrača izbio loptu.

81' Nakon pregleda VAR-a penal za Island!

83' Gilfy Sigurdsson puca preko gola! Ostaje 2:0!

88' Finbogasson je imao izglednu situaciju na svega nekoliko metara od gola, ali Uzoho i to brani!

90' Mijenja Nigerija. Izašao je Etebo, a ušao Iwobi.

90' Igrat će se još 6 minuta sudačke nadoknade!

94' Obi Mikel leži na terenu, pitanje je hoće li moći nastaviti!

96' Mikel se pridigao i završit će utakmicu.