MODRIĆ REKAO NAJVEĆU ISTINU U OPISU FINALA I PROGOVORIO O OPROŠTAJU: / Riječi kapetana Vatrenih neće nikoga ostaviti ravnodušnim

'Ponosan sam na to priznanje, ali bio bi sretniji da smo osvojili prvo mjesto'

15.7.2018.
22:59

Hrvatska nije uspjela osvojiti naslov svjetskog prvaka, ali za utjehu ima najboljeg igrača Svjetskog prvenstva, a to je Hrvatski veznjak je odigrao fantastičan turnir i vukao je hrvatski vlak prema finalu. Tri puta je biran za igrača utakmice (Nigerija, Argentina, Rusija) postigavši pritom dva gola uz jednu asistenciju.

LUKA MODRIĆ JE NAJBOLJI IGRAČ SVJETSKOG PRVENSTVA: /

Zlatna lopta završila je u rukama hrvatskog genijalca

"Tužan sam jer smo izgubili, ali i ponosan na sve što smo napravili u Rusiji. Osjećaji su pomiješani, no sigurno kada prođe vrijeme postat ćemo svjesni kakav smo nevjerojatan uspjeh napravili," kazao je Modrić.

Oni slave, mi smo ponosni

Hrvatski kapetan je naglasio kako nije lako izgubiti u finalu.

"Ali to je sport, netko mora pobijediti, a to su danas bili oni. Bili smo bolja ekipa veći dio utakmice, ali su nas pokopale sitnice. I eto - Francuzi slave, a mi smo ponosni", kazao je Modrić," dodavši:

"Nema mjesta kukanju, mislim da možemo iz Rusije otići uzdignutom glavom. Možemo biti ponosni što smo napravili i kako smo predstavljali Hrvatsku."

CNN-OV DOPISNIK POJASNIO CIJELOM SVIJETU: ‘Ovo je razlog zbog kojeg je Luka Modrić danas pobjednik’

Dodatna snaga

Modrić se zahvalio navijačima na fantastičnoj podršci tijekom cijelog turnira, ali i priprema.

"Hvala im, osjećali smo njihovu podršku tijekom cijelog turnira. Dolazile su poruke iz svih krajeva svijeta i Hrvatske. To nam je bila dodatna snaga i motiv da se ne predajemo i da guramo do kraja. Došli smo do finala, ali nismo uspjeli napraviti posljednji korak."

Oproštaj?

Na pitanje hoće li i dalje biti dio ove priče Luka je kratko kazao.

"Budućnost reprezentacije je blistava. Treba proći nekoliko dana i odmoriti se. Brzo će doći nove utakmice, ali bolje je odlučiti nakon tjedan ili deset dana, nego sada nakon utakmice."

Zanimljivo, Luka je postao već šesti osvajač Zlatne lopte koji ne dolazi iz redova svjetskog prvaka. Na posljednjem SP-u najboljim je proglašen Argentinac Lionel Messi, a prije njega slavili su Urugvajac Diego Forlan (2010.), Francuz Zinedine Zidane (2006.), Nijemac Oliver Kahn (2002.), te Brazilac Ronaldo (1998.). Nitko od njih te godine nije slavio na SP-u. Posljednji vlasnik Zlatne lopte iz redova svjetskih prvaka bio je Brazilac Romario 1994. godine.

"Ponosan sam na to priznanje, ali bio bi sretniji da smo osvojili prvo mjesto. Zahvalio bih se cijeloj ekipi jer bez njih ništa toga ne bi bilo," dodao je Luka.

Zlatna lopta

O pobjedniku je odlučila FIFA-ina komisija u kojoj su bili srpski stručnjak Bora Milutinović (73), Brazilac Carlos Alberto Parreira (75), Nizozemac Marco van Basten (53), Nigerijac Emmanuel Amunike (47) i Škot Andy Roxburg (74).

U sadašnjem obliku ‘Zlatna lopta’ se dodjeljuje od SP-a u Španjolskoj 1982. godine kada je najboljim igračem proglašen Talijan Paulo Rossi.

Na dosadašnjih 21 svjetskih prvenstava niti jedan igrač nije uspio dva puta osvojiti nagradu za najboljeg igrača turnira.

Najbliži tome bio je legendarni brazilski napadač Ronaldo koji je ‘Zlatnu loptu’ osvojio 1998. u Francuskoj, a korak do nagrade bio je i četiri godine kasnije u Japanu i Južnoj Koreji.

Ronaldo je nagradu osvojio 1998. godine na prvenstvu na kojem je Brazil bio drugi iza Francuske, dok je četiri godine kasnije usprkos brazilskom slavlju ‘Zlatnu loptu’ osvojio vratar njemačke vrste Oliver Kahn.

Brazil je na tom prvenstvu osvojio prvo mjesto, Ronaldo je bio najbolji strijelac turnira s osam golova, potigao je oba gola u finalu, ali je nagrada pripala Kahnu koji je ‘elf’ dovukao do finala.