VEĆ NA PRVOJ UTAKMICI SP-A PAO JEDAN REKORD: / Čerišev se upisao u nogometnu - povijest!

Rusi su stigli do jednog rekorda

14.6.2018.
20:30

Nogometaši Rusije su u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u četvrtak pred večer, kao domaćin pobijedili Saudijsku Arabiju s 5-0. Druga je to najveća pobjeda ikad na otvaranju, a rekord i dalje drži Italija iz 1934. godine kada je svladala Sjedinjene Američke Države sa 7-1. Između davne 1934. i današnje utakmice, Brazil je postigao najuvjerljiviji rezultat kada je pobijedio domaći Meksiko 1970. godine sa 4-0.

RUSIJA FURIOZNO OTVORILA SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO: Čerišev i društvo poigrali se sa Saudijskom Arabijom

Ipak, Rusi su stigli do jednog rekorda. Junak pobjede, igrač koji je ušao u prvom poluvremenu kao zamjena Denis Čerišev, postao je prvi igrač u povijesti koji je kao zamjena postigao gol na otvaranju Svjetskog prvenstva, javlja specijalizirana statistička nogometna agencija (sevis) OptaJoe.

OVO ĆE BITI JEDAN OD NAJLJEPŠIH GOLOVA PRVENSTVA: Poklonite se čudesnom pogotku ruskog junaka; jer, ovo nije humano

To mu je pošlo za nogom čak dvaput na ovoj utakmici, te se uz još jednu asistenciju definitivno prvi ime utakmice.

Iako nisu prikazali spektakularnu igru, domaćini SP-a su na otvaranju ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv vrlo slabe Saudijske Arabije koja tijekom svih 90 minuta utakmice nisu uputili udarac u okvir suparničkog gola. Bila je to jedna lagana pobjeda, Rusija se "petardom" napunila samopouzdanjem, a navijači su pali u euforiju jer su bili skeptični prema tome kako će njihovi nogometaši odigrati na otvaranju turnira, nakon sedam utakmica bez pobjede. Taj crni niz sad je iza njih.