SENZACIONALNI POLJAK JE NEZAUSTAVLJIV: / Stroj za golove trpa i u Milanu

Milan lako stigao do pobjede s kojom je napredovao za tri mjesta

10.2.2019.
22:45

U posljednjem susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je pobijedio Cagliari sa 3-0 probivši se na četvrto mjesto Serie A.

JUVE TRICOM POČASTIO SASSUOLO: /

Mandžukić igrao svih 90 minuta

Milan je lako stigao do pobjede s kojom je napredovao za tri mjesta i sada drži četvrto mjesto, posljednje koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka.

Rossoneri poveli nakon autogola

Milan je poveo u 13. minuti nakon autogola Luce Ceppitellija. Pucao je Suso, vratar Alessio Cragno obranio, no lopta se odbila u Ceppitellija i završila u mreži. Devet minuta kasnije već je bilo 2-0, a pogodak je postigao Lucas Paquetta.

Domaćin je pobjedu osigurao u 62. minuti kada je Krzysztof Piatek zabio za 3-0. Bio je to njegov četvrti pogodak u četvrtom nastupu u dresu "Rossonera" otkako je ove zime stigao na San Siro iz Genoe.

Krzysztof Piatek zabio 16 golova ove sezone

Poljski napadač je ukupno zabio 16 golova ove sezone i na diobi je drugog mjesta ljestvice strijelaca zajedno s Danielom Zapatom iz Atalante i Fabiom Quagliarellom iz Sampdorije. Na vrhu je Cristiano Ronaldo s dva gola više.

AC Milan's Polish forward Krzysztof Piatek celebrates after scoring during the Italian Serie A football match AC Milan vs Cagliari on February 10, 2019 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)

Za Cagliari je cijeli susret odigrao Darijo Srna, dok je Filip Bradarić ušao u igru u 80. minuti.

Juventus vodi na ljestvici sa 63 boda, Napoli ima 52, a Inter 43 boda. Milan je skočio sa sedmog na četvrto mjesto sa 39 bodova, a slijede Atalanta, Roma i Lazio sa po 38 bodova. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Empoli (18), Frosinone (16) i Chievo (9).

REZULTATI: Milan - Cagliari 3-0 (Ceppitelli 13-ag, Paquetta 22, Sassuolo - Juventus 0-3 (Khedira 23, Ronaldo 70, Can 86) Bologna - Genoa 1-1 (Destro 17 / Lerager 33) Sampdoria - Frosinone 0-1 (Ciofani 25) Atalanta - SPAL 2-1 (Iličić 57, Zapata 79 / Petagna 8) Torino - Udinese 1-0 (Aina 31)

U subotu: Fiorentina - Napoli 0-0 Parma - Inter 0-1 (Martinez 79)

U petak: Chievo - Roma 0-3 (El Shaarawy 9, Džeko 18, Kolarov 51)

U četvrtak: Lazio - Empoli 1-0 (Caicedo 42-11m)