Senzacija na sjeveru Europe, Kuže pao u Zenici!

Reprezentacija BiH vratila se u igru za drugo mjesto svladavši Kužeovu Albaniju s 2:0.

8.6.2011.
1:25

U utakmici skupine D, Albanci su u Zenicu krenuli ostvariti zacrtani plan, neporaženi se vratiti kući. No, nogometaši Josipa Kuže na kraju nisu uspjeli.

Kapitulirali su tek u 67. minuti kada je pogodak za BiH postigao Medunjanin. Sve dvojbe pogotkom u 90. minuti riješio je Maletić.

Tom su pobjedom izabranici Safeta Sušića prestigli Albaniju i zauzeli 3. mjesto s 10 bodova. S druge strane, Kužina momčad pala je na 5. mjesto s 8 bodova.

U drugoj utakmici iste skupine, Bjelorusija je slavila protiv Luksemburga 2:0 pogocima Kornilenka iz 48. minute (11-m) i Putsile iz 73.

Iznenađenje večeri priredili su Farski otoci upisavši prvu pobjedu u kvalifikacijama. Na svom su terenu svladali Estoniju rezultatom 2:0. Benjaminsen je u 43. minuti doveo domaćine u vodstvo, a konačan rezultat postavio je četiri minute poslije Hansen.

Od ostalih rezultata, u skupini A, Njemačka je ostvarila i sedmu pobjedu u isto toliko utakmica. Na gostovanju u Azerbajdžanu Elf je slavio s 3:1.

Özil je goste doveo u vodstvo u 30. minuti, povećao Gomez u 41., a Schürrle je postigao treći pogodak u 90. Minutu prije domaćini su zabili počasni pogodak preko Husejnova.

Igrane su dvije utakmice skupine E. Švedska je razbila susjede iz Finske s visokih 5:0. Ibrahimović je postigao hat-trick, a po jedan pogodak nadodali su Kallstrom i Bajrami. Mađarska je u gostima slavila protiv San Marina 3:0. Pogotke su postigli Liptak, Szabicz i Koman.