SANTINI ZABIO SVOJ 14. LIGAŠKI GOL: / Milović i Halilović igrali u 30. kolu, neočekivani poraz Ivana Leke

Ivan Santini bio strijelac za Anderlecht

17.3.2019.
20:47

Hrvatski napadač Ivan Santini bio je strijelac za Anderlecht u 2-0 (0-0) gostujućoj pobjedi Anderlechta protiv Oostendea u susretu posljednjeg, 30. kola prvog dijela belgijskog nogometnog prvenstva kojom je sastav iz Bruxellesa osigurao nastup u Ligi za prvaka.

SANTINI GLAVOM DONIO POBJEDU ANDERLECHTU: /

Lekin Brugge lako do novog trijumfa

Njegov 14. prvenstveni gol

Santini je svojim 14. prvenstvenim pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu Anderlechta.

Santini je odigrao čitavu utakmicu za Anderlecht kod kojega je Antonio Milić ostao na klupi, dok je Goran Milović igrao čitav susret za Oostende.

Anderlecht je nakon 30 kola zauzeo četvrto mjesto sa 51 bodom, dva manje od trećeg Standarda, a jednim više od petog Genta, dok je Oostende 14. sa 27 bodova te ga do kraja sezone očekuje borba za ostanak.

Halilović igrao za Standard od 77.

Alen Halilović igrao je za Standard od 77. minute u velikom preokretu protiv Waasland-Beverena za koji je Franko Andrijašević igrao svih 90 minuta. Gosti su vodili sa 3-0, no na kraju su domaći slavili sa 4-3, a Andrijašević je bio asistent za drugi gol Waasland-Beverena koji je ostao pretposljednji s istim brojem bodova kao i Oostende.

Aktualni prvak Club Brugge, kojega vodi hrvatski trener Ivan Leko, neočekivano je izgubio sa 1-2 (0-1) na svom terenu od Mouscrona. Karlo Letica ostao je na klupi domaćih koji su ostali drugi sa 56 bodova, sedam manje od vodećeg Genka, dok je Mouscron 10. sa 40 bodova.