SAM PROTIV SVIH: / Giuseppe Meazza svjedočila čudesnoj predstavi Nikole Kalinića

Nikola Kalinić imao je noć za pamćenje u dresu Viola! U posljednjoj utakmici vikend dijela 6. kola Serie A između Intera i Fiorentine, gosti iz Firence slavili su s 1:4.

27.9.2015.
21:49

Kalinić je Interu zabio tri gola, 'zaradio' kazneni udarac i isključio suparničkog igrača. U ovoj rečenici stala je najbolja predstava Hrvata u karijeri. Čudesna, povijesna, predstava o kojoj će se još dugo pričati. No, idemo redom.

Fiorentina je povela već u četvrtoj minuti kada je slovenski vratar Samir Handanović srušio Kalinića u šesnaestercu, a njegov sunarodnjak Josip Iličić je realizirao jedanaesterac za vodstvo Viola.

U 18. minuti novi gol. Za drugi gol gostiju Iličić i Kalinić zamijenili su uloge. Slovenac je zaslužan za gol budući da je njegov topovski udarac obranio Handanović, a hrvatski napadač je samo nogom preko gol linije spremio loptu u mrežu. Fiorentina je pet minuta poslije zabila novi pogodak. Marcos Alonso odlično je probio po lijevoj strani, nakon toga je ubacio u sredinu gdje Kalinić uklizavanjem s vrha peterca šalje loptu ponovno u mrežu.

U 31. minuti, Milan Badelj je odlično uposlio Kalinića koji bježi svom čuvaru, a Miranda ga ruši s leđa i dobiva izravni crveni karton.

Nezaustavljivi Nikola

U 61. minuti, udarcem glavom pogodio stativu pa natrčao na odbijenu loptu i smanjio na 1:3, a minutu kasnije Ivan Perišić je izašao s terena.

U 69. minuti Kalinić je zbog namjernog igranja rukom dobio javnu opomenu, da bi u 76. minuti odlično izborio jednu loptu u duelu i brzo dao Iličiću na lijevu stranu.

Slovenac je tad pokazao nesebičnost i bez obzira što je bio sam pred golmanom, odlučio je loptu vratiti u sredinu Kaliniću koji niskim udarcem s nekih osam metara zabija svoj treći gol ove večeri i ukupno četvrti u prvenstvu.

Odmah nakon gola ušao je i Marcelo Brozović za Inter. U 82. minuti izašao je Milan Badelj kod Fiorentine.

Torino s dva igrača manje bolji od Palerma

U ranije odigranom susretu Torino je s dva igrača manje pobijedio Palermo 2-1 i probio se na treću poziciju Serie A. Domaćin je poveo u 44. minuti autogolom Giancarla Gonzaleza, a na 2-0 povisio je Marco Benassi u 48. minuti.

U 61. minuti Torino je ostao bez isključenog Cristiana Molinara, što su gosti iskoristili i deset minuta kasnije smanjili golom Giancarla Gonzaleza. U 89. minuti isključen je i Joel Chukwuma Obi, no Palermo nije uspio izjednačiti. Za goste nije nastupio Mate Jajalo.

Lazio okrenuo susret

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 2-1 premda je gubio na poluvremenu. Verona je povela u 33. minuti golom Filipa Helandera, a u 63. minuti je izjednačio Lucas Biglija iz kaznenog udarca. Devet minuta prije kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Mauricijo, no pet minuta kasnije Marco Parolo je zabio za pobjedu gostiju iz Rima.

Sassuolo i Chiveo su odigrali bez pobjednika, 1-1, a Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za domaći sastav. Udinese je slavio na gostovanju kod Bologne 2-1, no Stipe Perica nije nastupio za momčad iz Udina.

Fiorentina je današnjom pobjedom preuzela vodstvo sa 15 bodova koliko ima i Inter, ali i slabiju razliku pogodaka. Torino je treći sa 13 bodova, a slijede Lazio, Sassuolo i Fiorentina sa po 12 bodova.

REZULTATI:

Inter - Fiorentina 1-4 (Icardi 60 / Iličić 4, KALINIĆ 18, 23, 77) Genoa - Milan 1-0 (Džemaili 10) Bologna - Udinese 1-2 (Mounier 31 / Badu 61, Zapata 85) Sassuolo - Chievo 1-1 (Defrel 3 / Paloschi 24) Torino - Palermo 2-1 (Lopez 45, Benassi 48 / Gonzalez 71) Verona - Lazio 1-2 (Helander 33 / Biglia 63-11m, Parolo 86)

U subotu: Napoli - Juventus 2-1 (Insigne 26, Higuain 62 / Lemina 63) Roma - Carpi 5-1 (Manolas 24, Pjanić 28, Gervinho 31, Salah 51, Digne 68 / Borriello 34)

U ponedjeljak: Frosinone - Empoli Atalanta - Sampdoria

LJESTVICA: 1. Fiorentina 6 5 0 1 11 4 15 2. Inter Milan 6 5 0 1 7 5 15 3. Torino 6 4 1 1 11 6 13 4. Sassuolo 6 3 3 0 9 6 12 5. Lazio 6 4 0 2 8 11 12 6. AS Roma 6 3 2 1 13 7 11 7. Chievo 6 3 2 1 10 4 11 8. Sampdoria 5 3 1 1 11 7 10 9. Napoli 6 2 3 1 12 7 9 10. AC Milan 6 3 0 3 8 9 9 11. Atalanta 5 2 2 1 6 4 8 12. Palermo 6 2 1 3 7 8 7 13. Udinese 6 2 0 4 6 9 6 14. Genoa 6 2 0 4 3 6 6 15. Juventus 6 1 2 3 6 7 5 16. Empoli 5 1 1 3 6 9 4 17. Verona 6 0 3 3 5 9 3 18. Bologna 6 1 0 5 3 9 3 19. Carpi 6 0 2 4 6 15 2 20. Frosinone 5 0 1 4 2 8 1