Eduardo novim pogotkom spasio Šahtar od katastrofe

U 11. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva u gradskom derbiju Donjecka Metalurg i Šahtar odigrali su bez pobjednika 2:2.

28.9.2013.
20:02

Ukrajinski prvak Šahtar još može biti i zadovoljan konačnim rezultatom budući je na neugodnom gostovanju gubio 2:0, a gol vrijedan jednog boda zabio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva u 82. minuti.

Autogolom Jaroslava Rakitskija i golom Juniora Moraesa Metalurg je vodio 2:0 sve do 55. minute kada je smanjio Alex Teixeira. No, Šahtar nije mogao do gola sve do završnice susreta kada je zabio džoker s klupe Eduardo koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Bio mu je to drugi ovosezonski prvenstveni gol i prvi nakon 4. kola kada je zabio Dinamo Kijevu. Kapetan Šahtara Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a njegova momčad na ligaškoj ljestvici zauzima tek treće mjesto s tri boda zaostatka i utakmicom više od lidera Metalista.