ŠAHTAR OSVOJIO UKRAJINSKI KUP: / Srna uzeo svoj 22. trofej, Eduardo 9.

Nogometaši Šahtara pobjednici su ukrajinskog Kupa nakon što su u finalnom susretu u Lavovu pobijedili Zorju 2-0.

21.5.2016.
19:00
AFP, SERGEI SUPINSKY

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Aleksander Gladkij koji je zabio po jedan gol u svakom poluvremenu. U 42. minuti je zabio za vodstvo, a u 57. minuti je ponovo zatresao suparničku mrežu.

Kapetan Vatrenih odigrao čitavu utakmicu

Kapetan hrvatske reprezentacije je odigrao cijeli susret osvojivši čak 22. trofej u dresu kluba iz Donjecka. Srna je osam puta slavio u prvenstvu, šest puta u Kupu, a u riznici trofeja ima i pobjedu u Kupu Uefa, te sedam ukrajinskih Superkupova. Srna će se nakon nekoliko dana odmora priključiti hrvatskoj reprezentaciji 29. svibnja.

BORBA ZA KUP: /

Rakitić, Mandžo, Srna i Dudu u lovu na posljednji trofej sezone

Eduardo da Silva zaigrao je za Šahtar posljednjih pola sata osvojivši deveti trofej u Ukrajini. Šahtaru je to ukupno deset naslov nacionalnog Kupa, dok je Zorji već sam ulazak u finale najveći uspjeh.