RONALDO ZA POVIJEST: / Santiago Bernabeu poklonio se Portugalcu kao rijetko kad prije

Ronaldo je ponovno ispisao povijest na Santiago Bernabeu

3.3.2018.
22:45

U 27. kolu španjolskog prvenstva Real Madrid je u subotu na svom stadionu protiv Getafea slavio sa 3-1. Dva gola za Real zabio je Cristiano Ronaldo (45, 78), a jedan Gareth Bale (24), dok je utješni pogodak za Getafe postigao Portillo (65-pen).

ŠPANJOLSKI VELIKAN TRAŽI NAPADAČA: ‘Real je za sve klub iz snova, ali nema šanse da njega uspiju dovesti’

Ronaldo je bio prvo ime subotnje večeri na Santiago Bernabeu. Po tko zna koji put veliki Portugalac ispisao je nogometnu povijest. Svaki njegov pogodak novi je rekord. Već smo naviknuli na to.

Pri svršetku prvog poluvremena gledatelji su CR 7 ovacijama dali do znanja kako mu se klanjaju na uspjehu, postignuću.

Večerašnjim prvim zgoditkom postigao je 300. gol u La Ligi. Za spomenuto postignuće bilo mu je potrebno 286 ligaških mečeva.

Krajem susreta zabio je i 301. zgoditak. Strašne brojke, strašan prosjek, za antologiju... Inače, na vječnoj listi strijelaca španjolske lige vodeći je Barcelonin napadač, argentinski genije Lionel Messi koji je u sadašnjih 408 utakmica zabio 372 zgoditka.

U sastavu Reala, koji sa prednošću od 3-1 u utorak u Parizu igra uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a, nije bilo Luke Modrića koji se oporavlja od ozljede, a drugi hrvatski nogometaš u redovima KraljevaMateo Kovačić je ušao u igru u 79. minuti. Girona, najugodnije iznenađenje ove sezone, u gostima je dobila Villarreal sa 2-0 golovima Christiana Stuanija (16) i Anthonyja Lozana (80).

Sevilla je kod kuće protiv Athletica iz Bilbaoa slavila sa 2-0, a strijelci su bili Luis Muriel (27) i Franco Vázquez (32). U nedjelju u derbiju kola vodeća Barcelona dočekuje drugoplasirani Atlético Madrid, koji zaostaje pet bodova.

REZULTATI: Villarreal - Girona 0-2 Sévilla Athletic Bilbao 2-0 Deportivo Coruna Eibar 1-1 Leganés - Malaga 2-0 Real Madrid - Getafe 3-1