ROMA PREOKRETOM DO TRI BODA: / Džeko i suigrači još uvijek nisu odustali od lova na Juventus

U posljednjem susretu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je pobijedila Sassuolo s 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice.

19.3.2017.
22:55
AFP, FILIPPO MONTEFORTE

Gosti su poveli u devetoj minuti golom Gregoirea Defrela, no Roma je do kraja poluvremena okrenula rezultat. Strijelci su bili Lenadro Paredes (16) i Mohamed Salah (45+2).

ZABIO U 90. MINUTI: /

Pogledajte fantastičan lob Nikole Kalinića za pobjedu Fiorentine!

Džekin 21. gol

Rimljani su u nastavku susreta potvrdili pobjedu još jednom golom, a strijelac je bio Edin Džeko u 68. minuti. Bosanskohercegovačkom je reprezentativcu to 21. pogodak sezone u Seriji A, a samo jedan više ima prvi strijelac lige Andrea Belotti (Torino).

Roma se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto koje jo je privremeno uzeo Napoli. Rimljani za vodećim Juventusom zaostaju osam bodova, a od trećeplasiranih Napolitanaca imaju dva boda više.