Bivši dinamovac zabio već u prvoj utakmici za Rijeku

Rijeka je u zadnjoj utakmici 9. kola hrvatskog nogometnog prvenstva, u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo s minimalnih 1:0.

15.9.2013.
21:20

Gosti su poveli u 14. minuti kad je Pokrivač dubinskom loptom na lijevoj strani pronašao Kramarića, a ovaj je s ruba šesnaesterca odapeo po golu. Vratar domaćih Rodić uspio je samo dotaknuti loptu.

Domaći navijači negodovali su jer su smatrali da je akciji prethodio prekršaj Rijekinog igrača na Raku, ali završilo je velikim slavljem brojne Armade, koja je, usput rečeno, kasnila na utakmicu zbog jake kontrole domaće redarske službe.

Prije vodstva Rijeke, Rodić je dvaput spašavao farmaceute, sjajno je obranio udarce Mujanovića i Kvržića. Trener gostiju Matjaž Kek svako je malo bio na nogama i davao savjete svojim igračima, dok je Katalinić, koji je iznenadio ostavljanjem na klupi mladog reprezentativca Čanađije, bio naizgled miran i uglavnom je sjedio.

Za goste su u prvom sastavu istrčali bivši farmaceuti Mujanović i Benko, a na klupi Rijeke bio je i Brezovec. Bez obzira na stare trzavice između domaće publike i Benka, ni on niti druga dvojica spomenutih igrača, nisu bili izviždani.

Slaven je mogao izjednačiti u 33. minuti. Novinić je nakon pogreške Marića izbio pred vratara Vargića, zaobišao ga, ali i početnički pucao izvan okvira mreže.

Treneri na poluvremenu nisu ništa mijenjali, a nije se popravio ni semafor koji nije pokazivao vrijeme. Novinić je u 51. minuti imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali sa samo nekoliko metara zicer je skinuo Vargić. Odmah potom Benko je sjajno izveo slobodnjak s 20-ak metara, ali Rodić loptu izbacuje u korner. U samoj završnici, u 88. minuti Glavica je loše pucao i promašio prigodu za izjednačenje.

1. Dinamo Zagreb 9 6 2 1 16 7 +9 20 2. Hajduk Split 9 6 1 2 17 6 +11 19 3. Rijeka 9 5 4 0 16 5 +11 19 4. Lokomotiva 9 5 2 2 13 9 +4 17 5. Split 9 3 3 3 11 11 +0 12 6. Istra 1961 9 3 2 4 10 13 -3 11 7. Zadar 9 3 1 5 10 17 -7 10 8. Hrvatski Dragovoljac 9 1 3 5 6 12 -6 6 9. Osijek 9 2 0 7 8 22 -14 6 10. Slaven Belupo 9 1 2 6 9 14 -5 5