Nogometaši Rijeke na nevjerojatno su uvjerljiv način izborili natjecanje po skupinama u Europa ligi.

28.8.2014.
12:26

ŠERIF: Degra, Metoua, Joãozinho, Ernandes, Mureşan, Ligger Moreira, Thiago Galvão, Balima, Olimpio, Cadu

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac, Jajalo, Brezovec, Moisés, Jugović, Sharbini, Kramarić

Strijelci: Ligger (29' autogol), Kramarić (44'), Moises (61')

Momčad Matjaža Keka pokazala je od samog početka susreta u Tiraspolu da je došla ne samo sačuvati prednost, nego i izboriti novu pobjedu. Istina, u početnih desetak minuta Sheriff je imao nešto više loptu u svom posjedu, ali jalovu, bez pravih prilika. Riječani su bili puno konkretniji i kvalitetniji, što se vidjelo u svakoj njihovoj akciji.

U 29. minuti Riječani su poveli autogolom Moreire koji je posljednji igrao loptom nakon udarca glavom Mate Jajala. Prethodno je Jajalu s lijeve strane iz slobodnog udarca ubacio Brezovec.

Netom prije završetka prvog poluvremena Rijeka je povećala svoju prednost preko Kramarića. Prvo je Sharbini proigrao Leovca, a ovaj je ubacio u peterac gdje napadaču nije bilo teško s par metara pospremiti loptu u mrežu.

U nastavku je Sheriff pokušao barem zabiti počasni pogodak, ali Rijeka je bila bolja i nije im dozvolila niti tu satisfakciju. Štoviše, povećali su gosti svoju prednost, a, pokazalo se, konačnih 3:0 postavio je u 61. minuti Moises nakon lijepog dodavanja Kvržića koji je prethodno ispremiješao gostujuću obranu.

Rijeka će tako drugu uzastopnu godinu igrati u skupinama Europa lige, a u klubu će večeras prvo dobro proslaviti ovaj uspjeh, a onda sutra mirno ispratiti ždrijeb skupina.