Hajduk i Dinamo u opasnosti: Rijeka prijeti sve jače

U posljednjoj utakmici 14. kola hrvatskog prvenstva u Osijeku, Rijeka je u Gradskom vrtu slavila protiv domaćina s 1:3.

28.10.2013.
9:12

Nogometaši Matjaža Keka i dalje nastavljaju sjajnu seriju. U Gradskom vrtu pao je Osijek i to nakon što Riječanima to nije uspjelo čak četiri i pol godine.

Nakon pola sata dominacije, ali i nekoliko opasnih prilika domaćina, gosti su ipak došli do vodstva preko Kvržića. Rijeka je nastavila s pritiskom, Osijek prijetio iz kontra napada. I onda, u 64. minuti Riječani su došli do drugog pogotka preko Andreja Kramarića. Činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno, no samo dvije minute poslije utakmicu u neizvjesnost vraća Novaković.

Osijek kreće na sve ili ništa i ipak dobiva ništa. Pogotkom Močinića u 79. minuti Rijeka ponovno dolazi do dva pogotka prednosti. Bio je to kraj svih nadanja za Osječane koji su se u tom trenutku očigledno predali, a gosti bez problema priveli utakmicu kraju.

Rijeka je na taj način zadržala priključak za vodećim dvojcem Hajdukom i Dinamom za kojima zaostaje tek jedan bod.