Nogometaši Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja. U uzvratnoj utakmici osmine finala slavili su 2:0 na gostovanju kod Osasune i s ukupnih 4:0 prošli dalje.

16.1.2014.
8:52

Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan Kraljevskom klubu da slomi domaćine.

U 22. minuti je dobitnik FIFA-ine Zlatne lopte za 2013. godinu Cristiano Ronaldo zabio iz slobodnog udarca. Ali nije to bio neobranjivi topovski udarac u sam kut gola nego udarac posred vratiju. Ali Osasunin vratar Andres Fernandez neobjašnjivo je nespretno loptu boksao u travu, a ona mu se potom kroz noge odbila u mrežu. Konačnih je 0:2 postavio Angel di Maria u 56. minuti pospremivši s ruba šesnaesterca dodavanje Jesea.

Luka Modrić nije bio niti na Realovoj klupi, dok je sastav Carla Ancelottija susret okončao s desetoricom igrača nakon isključenja Fabija Coentraa u 85. minuti.

Plasman među osam najboljih izborio je i Levante koji je s 1:0 na domaćem travnjaku golom Davida Barrala pobijedio Rayo Vallecano i prošao dalje budući da je prvi susret završio bez pogodaka.