IGRAO LUKA MODRIĆ

REAL KIKSAO NA OTVARANJU NOVE SEZONE: Hladan tuš za branitelje naslova u San Sebastianu

Real u novu sezonu ušao kiksom

Španjolski nogometni velikan Real Madrid u novu sezonu ušao je skromnom predstavom i rezultatom 0:0 protiv Real Sociedada na stadionu Anoeta u San Sebastianu.

Madriđani imali skoro 70% lopte

“Kraljevski klub” je imao skoro 70 posto posjeda lopte, gosti su uputili 16 udaraca, a imali su i 11 kornera, ali nisu uspjeli slomiti obranu baskijskog sastava.

Luka Modrić je za goste igrao do 70. minute. Realu je to bio prvi nastup ove sezone, dok je Real Sociedad ubilježio i drugi remi.

U ranije odigranim susretima Granada i Real Betis su ostvarili i druge pobjede probivši se na vrh ljestvice.

Granada je slavila s 2:1 protiv Deportivo Alavesa. Soldado (7) i Machís (79) su zabili za domaći sastav, a Joselu (22) za goste.

Drugu pobjedu upisao je i Real Betis pod vodstvom novog trenera Manuela Pellegrinija porazivši Real Valladolid s 2:0. Sve je bilo gotovo nakon 18 minuta, a strijelci su bili Fekir (10-11m) i William Carvalho (18).

Cadiz je na gostovanju pobijedio Huescu s 2:0 upisavši prve bodove ove sezone. Golove za novog prvoligaša zabili su Alvaro Negredo (11) i Jorge Pombo (83).

Za Cadiz je branio Alberto Cifuentes postavši drugi najstariji debitant u povijesti La Lige. Cifuentes je svoje prve minute u elitnom razrdu španjolskog nogometa upisa sa 41 godinom i 114 dana. Stariji od njega u prvom nastupu u španjolskom prvenstvu bio je Harry Lowe koji je davne 1935. zaigrao sa 48 godina i 226 dana.

Susreti Levante – Atletico Madrid, Sevilla – Elche i Athletic Bilbao – Barcelona su odgođeni.

Na ljestvici vode Granda i Real Betis sa po šest bodova.