RASPUCANI KLOPPOV SASTAV: / Navijači Liverpoola ovoliko golova svoje momčadi nisu vidjeli već 30-ak godina

27.12.2016.
20:32
Screenshot

Utakmica je igrana u sklopu 18. kola Premier lige.

Momčad Jürgena Kloppa je loše otvorio jedinu utakmicu dana u Premier ligi te je pred više od 53,000 navijača po prvi put od svibnja i ogleda protiv Chelseaja bila primorana prva vaditi loptu iz svoje mreže u utakmicama u kojima su imali status domaćina. Pospremio ju je ondje za uvodno vodstvo na utakmici Jonathan Walters.

Nije se dugo gostujući sastav radovao, već do poluvremena Liverpool je preokrenuo rezultat. Prvo je pogodio Adam Lallana u 34. minuti, a potom i deset kasnije Roberto Firmino gurnuvši suparniku loptu kroz noge i uz pomoć dvije vratnice smjestio ju iza leđa Leeja Granta. Inače, Lallanin gol bio je njegov sedmi u prvenstvenom dijelu sezone u kojem ima i šest asistencija, a navedeno ga čini prvim u konkurenciji veznjaka Premier lige po učinkovitosti u tim statističkim kolonama.

Autogolom Imbule Liverpool je povisio na 3-1, a priču je u 71., tek minutu nakon ulaska u igru, svojim ligaškim prvijencem zaokružio Daniel Sturridge.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za Liverpool cijeli susret.

Ukupno je Liverpool u kalendarskoj 2016. postigao 86 pogodaka, najviše još od 1985. godine kada su zabili jednog više.