PSG RAZMONTIRAO MONTPELLIER: / Di Marija zabio gol sezone iz slobodnjaka

Paris Saint-Germain uvjerljivo je slavio protiv Montpelliera u odgođenoj utakmici 17. kola francuskog prvenstva

21.2.2019.
8:19

U odgođenom susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Montpellier sa 5-1.

PSG je poveo u 14. minuti golom Layvina Kurzawe, a izjednačio je Florent Mollet nakon pola sata igre. Ipak, u samoj završnici prvog dijela AngelDi Maria je doveo PSG u novu prednost.

U nastavku susreta francuski prvak je zabio još tri gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Nkunku (73) i Mbappe (78, 79). Odgođenu utakmicu i to 23. kola odigrali su Bordeaux i Guingamp, a završilo je bez golova.

Toma Bašić odigrao čitavu utakmicu za Bordeaux

Najbolju priliku na utakmici imali su gosti, no Nolan Roux je u 52. minuti promašio nemoguće. Pedro Rebocho je ubacio loptu sa strane, Vukašin Jovanović je nespretno reagirao i umalo svladao vlastitog vratara, a na odbijenu loptu je natrčao Roux i sa četiri-pet metara je prebacio prazna vrata.

Najbliže golu domaćin je bio u 73. minuti kada je Jules Kounde nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu. Toma Bašić je odigrao cijeli susret za Bordeaux.

Na ljestvici vodi PSG sa 65 bodova, Lille ima 50, a Lyon 46 bodova. Montpellier je šesti sa 38 bodova. Bordeaux je na 13. mjestu sa 32 boda, dok je Guingamp na začelju sa 15 bodova, šest bodova manje od zone spasa.