PSG NAKON SJAJNE PREDSTAVE PROTIV REALA DOŽIVIO POVIJESNU BLAMAŽU: / Lyon nastavio s očajnom formom

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali se Brest oba puta sjajno vratio. Oba gola za Brest zabio je Yoann Court

25.9.2019.
23:20

U susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Reims je na Parku prinčeva pobijedio prvaka PSG sa 2:0 upisavši prvu pobjedu u Parizu nakon skoro 44 godine.

Reims je poveo u 29. minuti golom Hassane Kamare. Ubacio je Marshall Munetsi, a Kamara sjajno skočio i glavom zabio za vodstvo gostiju. Senzacionalnu pobjedu Reimsa potvrdio je Boulaye Dia golom u sudačkoj nadoknadi.

Reims je dobio PSG i prošle sezone, ali kod kuće sa 3:1, no zadnju pobjedu na Parku prinčeva ostvario je u prosincu 1975.

Lyon očajan

Angers je gostujućom pobjedom 2:0 kod Toulousea skočio na drugo mjesto. Gosti su stigli do bodova u posljednjim trenucima susreta, a oba gola zabio je Rachid Alioui (88', 90+5'). Za goste je cijeli susret odigrao Mateo Pavlović.

REAL BEZ MODRIĆA ZAUZEO VRH LA LIGE: /

Pobjeda Atletico Madrida, Valencia ne vidi izlazak iz velike krize

Identičnim rezultatom doprvak Lille je slavio protiv Strasbourga. Najbolji igrač utakmice bio je Victor Osimhen koji je 43. minuti zabio za 1:0, a u 64. asistirao Loicu Remyju za 2:0. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Lyon je nastavio s očajnim rezultatima odigravši 2:2 na gostovanju kod Bresta. Lavovi su otvorili prvenstvo s dvije pobjede, a potom nanizali pet susreta bez slavlja.

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali se Brest oba puta sjajno vratio. Oba gola za Brest zabio je Yoann Court (29', 85'), a za goste su bili strijelci Moussa Dembele (28') i Gnaly Cornet (69').

Bordeaux je na gostovanju pobijedio Amiens sa 3:1, a Toma Bašić nije nastupio za pobjednički sastav.

Domaćin je poveo u 2. minuti golom Stevena Mendoze, no Yacine Adli je do kraka poluvremena okrenuo rezultat golovima u 9. i 45. minuti. Pobjedu gostiju potvrdio je Samuel Kalu u 73. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 15 bodova, koliko ima i Angers na drugom mjestu, a zatim slijede Lille i Nantes sa po 13 bodova.