PRVO SLAVLJE ŠEVČENKOVE UKRAJINE: / Kosovo ponovno upisalo rezultatski uvjerljiv poraz

Nogometaši Ukrajine stigli su do prve pobjede u 3. kolu kvalifikacijske skupine I za Svjetsko prvenstvo u kojoj se natječe i hrvatska reprezentacija.

9.10.2016.
19:54

Artem Kravets načeo je reprezentaciju Kosova u poljskom Krakowu pogotkom u 31. minuti, a taj se rezultat nije mijenjao do posljednjih desetak minuta ogleda u kojima su pobjedu domaćina potvrdili Andrij Jarmolenko i Ruslan Rotan. Susret je igran u Krakovu jer Ukrajina nije priznala Kosovo kao državu, a Poljaci su pristali na domaćinstvo pod uvjetom da na stadionu Pilsudski bude ne nazočno ne više od 1000 gledatelja.

Kosovska reprezentacija je tako nakon poraza od Hrvatske u četvrtak (bilo je 0-6) u razmaku od samo nekoliko dana i drugi put teško poražena, pa je ostala na bodu iz uvodne utakmice protiv finske reprezentacije.

Posljednja utakmica ove skupine, ogled Islanda i Turske, igra se s početkom u 20:45.

Dodajmo da je u skupini D Wales remizirao protiv Gruzije uz pogodak Garetha Balea za domaćine, dok je u skupini G Izrael s 2-1, uz dva gola Tommera Hemeda, bio bolji od Lihtenštajna.