PROBUDILI SE: / Brazilci utrpali sedmicu Haićanima i stigli na korak do četvrtfinala

9.6.2016.
8:41

Golijadu na utakmici otvorio je i zatvorio pogocima izvan šesnaesterca Liverpoolov Philippe Coutinho koji je bio i strijelac za 2:0 utakmice igrane u Orlandu. Dva pogotka za sastav izbornika Dunge dodao je Renato Augusto, a na listu strijelaca svoja su imena upisali i Gabriel i Lucas Lima. Za Haiti je je u 70. minuti pogodio Marcelin smanjivši rezultat na 5:1.

Bod do posljednjih osam

Sa četiri osvojena boda Brazil sada predvodi ljestvicu i za proboj u četvrtfinale dosta će im biti i bod protiv Perua u utakmici posljednjeg kola u skupini B.

Takav rasplet priče omogućen im je i raspletom ogleda u Glendaleu gdje su Ekvador i Peru odigrali 2:2 i to nakon što su Peruanci ispustili prednost od dva pogotka razlike koliko su imali nakon udaraca Christiana Cueve i Edisona Floresa već u trinaestoj minuti. West Hamov napadač Enner Valencia stigao je do poluvremena smanjiti prednost, a anulirao ju je početkom drugog, točnije u 48. minuti, Miler Bolanos. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

U noći na petak svoje će utakmice igrati reprezentacije skupine C. Sastaju se Urugvaj - Venezuela i Meksiko - Jamajka.