Kakva nesreća je zadesila Vatrenog

U posljednjoj utakmici 4. kola engleske Premierlige, Everton i Newcastle podijelili su bodove odigravši na Goodison Parku 2:2. Loša je vijest da se nesretno ozlijedio Nikica Jelavić...

17.9.2012.
23:56

U ludoj završnici utakmice najprije je Everton sasvim zasluženo, preko Nigerijaca Victora Anichebea, došao na prag osvajanja tri boda pogotkom u 88. minuti, ali je minutu poslije na 2:2, svojim drugim pogotkom, poravnao Demba Ba. Everton je puno bolje otvorio susret, te čak i "poveo" preko hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića, ali je njegov pogodak opravdano poništen zbog zaleđa, a najgora stvar u svemu jest da se Jelavić prilikom klizećeg starta da dostigne loptu, ozlijedio.

http://videa.hu/videok/sport/everton-1-0-newcastle-butsl.-www.facebook.com-celib.d.i-A8Syuwlz99hc7Ii2 Pri velikoj je brzini Jelavić potkoljenicom udario u vratnicu Newcastleova gola, ali je nakon liječničke intervencije nastavio susret, no samo do 44. minute prvog dijela kada ga je zamijenio spomenuti Nigerijac Anichebe.

Na internetskim stranicama Liverpool Echa, lokalnoga dnevnog lista, može se naći informacija da će Jelavić tijekom utorka obaviti snimanja nakon čega će biti jasna ozbiljnost ozljede. Everton je poveo u 15. minuti preko Leightona Bainesa koji je, nakon krasno petom poslužene lopte od strane Stevena Pienaara, sjajno pogodio donji lijevi kut 37-godišnjeg vratara Newcastlea Stevea Harpera.

http://www.youtube.com/embed/BOEdUkawEqk Prednost domaćih stajala je sve do 49. minute utakmice kada je Demba Ba, senegalski napadač koji je u igru ušao na poluvremenu, zabio za izjednačenje. Recimo i da je to bio 1000. pogodak Newcastlea u Premierligi, čime je stigao do šestog mjesta ljestvice najefikasnijih klubova u povijesti Premierlige. Mreže su mirovale sve do 88. minute kada Anichebe zabija iskosa, s lijeve strane, lijevom nogom, u lijevi donji kut vratara Harpera i to ponovno nakon asistencije Južnoafrikanca Pienaara. Recimo da je Everton trebao povesti i pet minuta ranije, ali je linijski sudac pogrešno procijenio položaj lopte u golu Newcastlea. Naime, Anichebe je glavom poslao loptu iza ocrtane linije gola, ali to nije primijetio i linijski sudac prije negoli je branič Newcastlea 'počistio dokaze'.

http://videa.hu/videok/sport/everton-1-0-newcastle-butsl.-www.facebook.com-celib.d.i-A8Syuwlz99hc7Ii2 Veselje domaćina trajalo je manje od 120 sekundi kada je Ba postigao svoj drugi pogodak, nakon katastrofalne reakcije Evertonove obrane, te još gore vratara Tima Howarda, koji je pri izlasku na igrača samo 'omogućio' Senegalcu slobodan prostor kroz njegove noge. Do kraja susreta promjena više nije bilo, pa je tako Everton nakon četiri odigrana kola sedmi, a Newcastle tek 11.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xtoa47_gol-de-ba-2-2-hd_sport 1. Chelsea 4 3 1 0 8-2 +6 10 2. Man Utd 4 3 0 1 10-5 +5 9 3. Arsenal 4 2 2 0 8-1 +7 8 4. Man City 4 2 2 0 9-6 +3 8 5. Swansea 4 2 1 1 10-4 +6 7 6. W.B.A. 4 2 1 1 6-4 +2 7 7. Everton 4 2 1 1 6-5 +1 7 8. West Ham 4 2 1 1 4-3 +1 7 9. Fulham 4 2 0 2 10-6 +4 6 10. Tottenham 4 1 2 1 6-5 +1 5 11. Newcastle 4 1 2 1 5-6 -1 5 12. Stoke 4 0 4 0 4-4 0 4 13. Aston Villa 4 1 1 2 4-5 -1 4 14. Wigan 4 1 1 2 4-8 -4 4 15. Sunderland 3 0 3 0 3-3 0 3 16. Norwich 4 0 3 1 2-7 -5 3 17. Liverpool 4 0 2 2 3-8 -5 2 18. QPR 4 0 2 2 2-9 -7 2 19. Reading 3 0 1 2 4-8 -4 1 20. Southampton 4 0 0 4 5-14 -9 0