PREMIER LIGA IMA NOVOG LIDERA: / Nastavljena čudesna serija Chelseaja, nitko mu ne može zabiti gol!

Nogometaši Chelseaja izbili su na vrh ljestvice engleske Premier lige nakon što su u 12. kolu kao gosti nadigrali Middlesbrough s 1-0.

20.11.2016.
19:17
AFP, LINDSEY PARNABY

Pogodak odluke zabio je Diego Costa u 41. minuti utakmice. Španjolskom reprezentativcu je to deseti gol ove sezone čime se učvrstio na prvom mjestu ljestvice strijelaca ispred napadača Manchester Cityja Sergija Agüera koji je zabio osam pogodaka.

Nesavladivi Courtois

Momčad Antonija Contea nastavila je na ovaj način impresivan niz u engleskom prvenstvu. Chelseaju je ovo šesta uzastopna pobjeda, a u tom nizu nije primio nijedan gol! Thibaut Courtois je 590 minuta bez primljenog gola, a ove je sezone sedam puta sačuvao mrežu čistom, po čemu je vodeći vratar u pet najjačih europskih liga.

Zahvaljujući subotnjem kiksu Liverpoola, koji je odigrao samo 0-0 na gostovanju kod Southamptona, Chelsea je došao na vrh ljestvice i to po prvi put nakon osvajanja naslova u sezoni 2014/15. Klub sa Stamford Bridgea ima 28 bodova, jedan više od Liverpoola i Manchester Cityja.