Izbornik talijanske nogometne reprezentacije Cesare Prandelli odlučio je izbaciti Danielea De Rossija s popisa igrača za prijateljski ogled s Francuskom nadolazeće srijede.

12.11.2012.
10:11

De Rossi je sa svojom Romom 'gostovao' na Olimpicu kod Lazija, te upisao poraz 3-2. I dok je za sve njegove suigrače utakmica trajala 90 minuta, za njega je ona bila gotova na poluvremenu.

Naime, veznjak Vučice je u jednom naguravanju za što bolju poziciju, prilikom ubacivanja lopte u kazneni prostor, odlučio stvar riješiti tako da 'punim' zamahom ruke udari Maurija u lice, što nije promaklo oku glavnog suca Rocchija, koji mu je pokazao izravni crveni karton.

Zanimljivo, u 85. minuti susreta isključen je i Mauri, ali zbog drugog žutog kartona.

Umjesto De Rossija, Prandelli je pozvao braniča Newcastlea Davidea Santona.