POTUKLI SE NOGOMETAŠI CIBALIJE I HAJDUKA: / Splitski sastav slavio preokretom u sudačkoj nadoknadi

U utakmici 19. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Hajduka pobijedili Cibaliu s 2-1 (0-1) pogocima Mađara Marka Futacsa u sudačkoj nadoknadi.

10.12.2016.
17:07

Hajduk je do pobjede nad posljednjeplasiranom Cibalijom došao s dva gola Futacsa u sudačkoj nadoknadi, pa će novi trener Španjolac Joan Carillo dugo pamtiti svoj prvijenac na klupi Hajduka. Uz šokantnu završnicu, gledatelji su na ovoj utakmici vidjeli i čak četiri crvena kartona, a Cibalia je utakmicu završili sa osam igrača.

Cibalia je povela u 22. minuti kada je Edi Baša iskoristio sjajno dodavanje Pervana, izbio sam ispred Hajdukova vratara i lako zabio gol. U 77. minuti domaći su ostali bez isključenoga Šimunca, a u 89. minuti crveni karton je dobio i Filipović. Cibalia se s devet igrača ipak nije uspjela obraniti, u prvoj minuti nadoknade Marco Futacs je iz gužve pogodio sami kut vrata za izjednačenje. I dok se očekivao kraj, u 93. minuti Futacsev udarac prolazi kroz noge dvojici igrača Cibalije i prolazi pokraj vratara za nevjerojatni preokret. U zadnjim sekundama izbila je tučnjava igrača, pa su isključeni i domaći igrač Čuljak i igrač gostiju Jefferson.

Cibalia je ostala zadnja s 8 bodova, koliko ima i Split, dok je Hajduk treći s 37 bodova.

Susret se igrao na stadionu Cibalije, a sudio je pred 2.000 gledatelja Frković iz Gospića.

Strijelci: 1-0 Baša (22), 1-1 Futacs (90+1), 1-2 Futacs (90+3)

Crveni kartoni: Šimunac (Cib, 77), Filipović (Cib,89) , Čuljak (Cib, 90+6), Jefferson (Haj, 90+6)