POTEZ MAJSTORA: / Nova zvijezda 'Juvea' posramila Keitu usred Olimpica

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Rome i Juventusa na Olimpijskom stadionu u Rimu, domaći nogometaši slavili su s 2:1.

30.8.2015.
19:57

zaigrao je u prvih jedanaest Juventusa, a nakon pogotka Pjanića trener Stare dameAllegri odlučio ga je u 62. minuti zamijeniti Morattom. Do tada, Mandžo je bio apsolutno nevidljiv u torinskom sastavu.

'DVOBOJ DVA DIVA': /

Legendarni nogometaš usporedio Mandžukića i Džeku

No, niti to nije bila dodatna injekcija za Juve te je Edin Džeko svojim prvijencem za Romu u Serie A zabio za 2:0.

Inače, utakmica nije nešto posebno bila lijepa za oko, tu i tamo bi netko zabljesnio nekim potezom. Juve je u sudačkoj nadoknadi mogao i do izjednačenja, no Wojciech Szczesny je sjajno obranio udarac Leonarda Bonuccija nakon ubačaja iz kornera.

Juve je od 78. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Patrice Evra. Crveni karton je zbog prigovora dobio i Juventusov rezervni vratar Rubino u 66. minuti.

Keita će se sjećati Dybale

Kao što je to bio slučaj s novopridošlim nogometašem JuveaPaulom Dybaleom, strijelcem jedinog pogotka za Juventus u 88. minuti.

Naime, Dybala se u jednoj situaciji tijekom drugog poluvremena sjajno oslobodio Seydoua Keite u jednom trenutku. Akcija nije urodila plodom, ali potez je uistinu bio vrhunski.

Inače, Juventusu je ovo drugi poraz na startu sezone, što se torinskom klubu nije dogodilo nikada u povijesti. Roma sada ima četiri boda nakon remija iz provog kola kod Verone (1-1).