RAZBILI MARIBOR USRED SLOVENIJE: / Pogledajte golčinu paklenog igrača iz kluba s kojim bi Dinamo mogao igrati u playoffu

Rosenborg razbio Maribor usred Ljudskog vrta

7.8.2019.
22:01
Screenshot/PIXSELL

Nogometaši Rosenborga pobijedili su Maribor u Sloveniji s 3:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka u srijedu navečer. Radi se o paru koji je ždrijebom uparen s hrvatskim prvakom Dinamom, naravno ukoliko modri prođu Ferencvaroš i plasiraju se u playoff ovog elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

Junak dvoboja bio je Alexander Soderlund koji je s dva gola u razmaku od 14 minuta utišao tribine Ljudskog vrta. U 50. minuti norveški 32-godišnji napadač je strašnim udarcem iz slobodnjaka iznenadio vratara Maribora iz Bosne i Hercegovine Kenana Pirića. Tukao je Soderlund s više od 25 metara a, iako je lopta išla u Pirićev kut, završila je u mreži.

Na 2:0 Rosenborga povisio je Soderlund udarcem glavom nakon ubacivanja Asena s desne strane. U 70. minuti Tavares je smanjio na 1:2, ali već u sljedećoj minuti Jensen je zabio za odlazak Rosenborga na 3:1. Slovenski navijači nisu imali priliku praktički niti proslaviti gol kako spada.