Pogledajte gol protiv kojeg obrana ne može ništa!

U prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige između Stoke Cityja i Valencije, španjolska je momčad slavila 1:0 senzacionalnim pogotkom Mehmeta Topala.

17.2.2012.
9:27

Porto - Manchester City 1:2 (Varela 28 / Pereira 55-ag, Agüero 84) Hannover - Club Brugge 2:1 (Sobiech 73, Schlaudraff 81-11m / Lestienne 51) Steaua - Twente 0:1 (John 53) Stoke City - Valencia 0:1 (Topal 36) Trabzonspor - PSV 1:2 (Adin 33 / Matavž 6, Toivonen 11) Udinese - PAOK 0:0 Wisla Krakow - Standard Liege 1:1 (Genkov 88 / Cyriac 28-11m) Lokomotiv Moskva - Athletic Bilbao 2:1 (Glušakov 61-11m, Caicedo 71 / Muniaan 36) Ajax - Manchester United 0:2 (Young 60, Hernandez 85) AZ Alkmaar - Anderlecht 1:0 (Maher 35) Lazio - Atletico Madrid 1:3 (Klose 19 / Adrian 25, Falcao 37, 63) Legia - Sporting 2:2 (Wawrzyniak 37, Gol 79 / Carrico 60, Santos 88) Red Bull Salzburg - Metalist 0:4 (Taison 1, Cristaldo 37, 41, Dević 90+1) Viktoria Plzen - Schalke 1:1 (Darida 22 / Huntelaar 75) Golovima Ashleyja Younga i Javiera Hernandeza Manchester United osigurao je miran uzvrat protiv Ajaxa u 1/16 finala nogometne Europa lige...

Bio je to jedan od najzvučnijih parova 1/16 finala, drugog najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, ogled četverostrukog (Ajax) i trostrukog (Manchester United) europskog prvaka, a Crveni vragovi pokazali su se u ovom trenutku kao kudikamo kvalitetnija momčad.

Dojam je da su i s pola snage došli do pobjede, a nakon susreta menadžer Sir Alex Ferguson je komentirao:

"Popravili smo se u drugom poluvremenu i vjerojatno smo zaslužili pobijediti na kraju. Nije to bila briljantna predstava, ali bila je dovoljno dobra".

Strijelac drugog gola na susretu Hernandez pozvao je na oprez uoči uzvrata na Old Traffordu:

"Znamo da je ovo prva od dvije utakmice. Željeli smo sjajan rezultat i srećom smo zabili dva gola. Znamo da se igra još 90 minuta i ne možemo reći da smo već prošli dalje". Dolaskom Diega Simeonea na klupu madridskog Atletica započeo je preporod "los rojiblancosa". U sedam su uzastopnih utakmica neporaženi, a pritom su ostvarili četiri pobjede. Posljednja pobjeda stigla je na gostovanju kod Lazija u Rimu u prvom susretu 1/16 finala Europa lige. Dva puta Falcao i jednom Adrian zabili su za pobjedu Atletica 3:1 i sigurniji uzvrat na Vicente Calderonu. "Moji igrači pokazali su ambiciju i ponos. Bila je to teška utakmica u kojoj smo zaslužili pobjedu kao momčad. Imali smo nesreću prvi primiti gol (Klose u 19. minuti, op.a.), ali smo nakon toga rasli u igri. Očekujem i da će uzvrat na Vicente Calderonu biti težak i tvrd", rekao je trener koji je kao igrač branio boje Lazija između 1999. i 2003. godine. S druge strane, trener Lazija Edoardo Reja pohvalio je igru suparnika: "Atletico je jedna od tri ili četiri najbolje momčadi u Španjolskoj. Atletico je spram nas bio superioran fizički i kvalitetom na travnjaku".