Pogled s visoka: Slaven Bilic pokorio Tursku

Nogometasi Besiktasa predvodeni hrvatskim strucnjakom Slavenom Bilicem preuzeli su vodstvo na ljestvici turskog prvenstva nakon sto su u susretu 11. kola na gostovanju pobijedili Karabukspor 2:1.

1.12.2014.
20:46

Junak utakmice bio je senegalski napadac Demba Ba koji je zabio oba gola za Besiktas i to u razmaku od dvije minute. Mrezu Nizozemca Boya Watermana zatresao je u 53. i 55. minuti. Otkako je ovoga ljeta stigao iz Chelsea, Ba je zabio sedam golova i drugi je strijelac prvenstva.

Karabukspor je u 83. minuti golom Muse Cagirana ublazio poraz. Zanimljivo, Besiktas je i ovu utakmicu zavrsio s igracem manje, nakon sto je u sudackoj nadoknadi iskljucen Mustafa Pektemek. U posljednjih pet ligaskih susreta igraci Besiktasa zaradili su pet crvenih kartona.

Danasnjom pobjedom Besiktas je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 23 boda, na drugom mjestu je Galatasaray s bodom manje, dok Fenerbahce na trecem mjestu ima 21 bod.