PODJELA BODOVA U VELIKOJ GORICI: / Inter otkinuo bod domaćinima u ovosezonskoj premijeri

21.7.2019.
0:04
Matija Habljak/PIXSELL

U pretposljednjoj utakmici 1. kola Prve HNL nogometaši Gorice ugostili su zaprešićki Inter, a dvoboj je završio podjelom bodova 1:1.

Gorica je povela pogotkom Poljaka Maslowskog u 36. minuti, a izjednačio je Bosec u 58. minuti.

NEMA LJUBAVI NA RUJEVICI: /

Armada nije bila na sjeveru, ali Miškoviću je ostavila znakovit transparent

U prilično siromašnom prvom poluvremenu domaća momčad je do vodstva stigla bez prave prilike, a za pogodak Gorice velike zasluge idu i gostujućem vrataru. U 36. minuti Poljak Michal Maslowski je srušen na 20-ak metara od gola i odlučio je sam izvesti slobodan udarac. Slovenski vratar Žiga Frelih loše je intervenirao na prizemnu loptu pa mu je ona izmigoljila i ispod tijela prošla u mrežu. To je bio jedini udarac u okvir gola u prvom dijelu utakmice.

Neiskorištene prilike

U nastavku su obje momčadi odlučnije krenule u napadačke akcije, a jednu takvu u 58. minuti Zaprešićani su pretvorili u izjednačujući pogodak. Po lijevoj strani je prošao Ivan Mamut, koji je ušao u igru samo dvije minute prije, te praktično u prvom kontaktu s loptom idealno ubacio na pet metara za Antonija Boseca koji je natrčao i poslao loptu pod gredu.

Nekoliko minuta poslije Mamut se našao u prilici za pogodak, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio vratar Gorice Kristijan Kahlina.

U završnici dvoboja slovenski vratar Žiga Frelih iskupio se za kiks kod pogotka Gorice dvaput obranivši opasne udarce Nizozemca Justina Mathieua.