POBJEDA: / Hrvatska U21 reprezentacija napravila novi korak prema Euru

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u svom je sedmom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2017.

28.3.2016.
18:54
PIXSELL, Igor Kralj

Hrvatska je povela vrlo rano, već u 5. minuti kada je Domagoj Pavičić udarcem s više od 20 metara iznenadio gostujućeg vratara Vaiklu. Na 2:0 je pred kraj prvog poluvremena, u 41. minuti povisio Stipe Perica popravivši vlastiti neiskorišteni kazneni udarac kojega je izborio Bartolec.

Početkom nastavka, 53. minuti na 2:1 smanjio je Robert Kirss nakon velike nesmotrenosti Pavičića.

Hrvatska predvodi ljestvicu

Hrvatska je na vrhu skupine 6 sa 18 bodova, pet više od druge Švedske i treće Španjolske, ali je i odigrala dvije utakmice više od Švedske, a jednu više od Španjolske, dok je Estonija pretposljednja, peta s četiri boda. U skupini su još četvrta Gruzija sa devet bodova, te posljednji San Marino koji je osvojio jedan bod.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će odigrati još dvije utakmice protiv Švedske, 1. rujna na domaćem terenu, te 11. listopada u gostima, te jednu protiv Gruzije u gostima 6. rujna.

Plasman na EP u Poljskoj izborit će devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije nastupiti u dodatnim kvalifikacijama iz kojih će se dva pobjednika pridružiti sudionicima završnice.

Ljestvica:

1. Hrvatska 7 6 0 1 19-4 18 2. Švedska 5 4 1 0 12-1 13 3. Španjolska 6 4 1 1 16-8 13 4. Gruzija 7 3 0 4 12-12 9 5. Estonija 7 1 1 5 3-17 4 6. San Marino 8 0 1 7 1-21 1