Hrvatski nogometaši nisu se upisali u strijelce u 3. kolu Europske lige. Inter je golom Palacia u 88. minuti s minimalnih 1:0 nadigrao Partizan, a mladi hrvatski napadač Marko Livaja igrao je do 52.

25.10.2012.
17:47

Marko Livaja nije se iskazao u 3. kolu Europske lige. Inter je dočekao Partizan i talijanski div se dugo 'mučio' protiv srpskog prvaka. Na kraju, uspjeli su doći do bodova, Palacio je u 88. minuti Interu donio pobjedu.

Livaja je taj gol vidio sa klupe, jer je na terenu igrao do 52. minute, kada je trener Intera Andrea Stramacconi ubacio legendu Javiera Zanettija. Zanimljivo, Partizan je imao čak i više udarac u okvir gola (4:3), jednom su i pogodili prečku, prije primljenog gola imali su i 'mrtvu' šansu ali Talijani su se po običaju izvukli u završnici.

Od ostalih utakmica u kojima su sudjelovali hrvatski nogometaši vrijedi istaknuti poraz Sportinga Danijela Pranjića kod Genka (2:1), dok je Lyon Dejana Lovrenau završnici nadvisio lanjski hit Europske lige - Athletic Bilbao (2:1). Pranjić je odradio 58 minuta, a Lovren cijelu utakmicu.

Spomenimo da je i Maribor, kojeg je Dinamo u nokaut fazi kvalifikacija Lige prvaka poslao u ovo natjecanje nastavio s dobrim igrama, došli su do boda protiv Tottenhama (1:1). Istim rezultatom završila je i utakmica Panathinaikosa i Lazija. Rimljani su poveli nakon katastrofalne pogreške Seitaridisa, da bi Toche u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena ispravio taj kiks.

Dnjipro Nikole Kalinića (ušao u igru u 58. minuti) i Ivana Strinića (odigrao cijelu utakmicu) nadigrao je Napoli s uvjerljivih 3:1. AIK Ivana Turine u Eindhovenu kod PSV-a došao do ogromnog boda (1:1).

Branitelj naslova Atletico Madrid nastavio je s dominacijom. I bez pomoći najboljeg napadača i igrača općenito Radamela Falcaa, Atletico je slavio lakoćom nad Academicom (2:1) golovima Diega Coste i Emrea Belözoglua i tako potvrdio sjajnu ovosezonsku formu, kako u domaćim natjecanjima, tako i Europi. Liverpool je golom Stewarta Downinga slavio 1:0 protiv Anži Mahačkale, dok su Young Boysi s 3:1 bili bolji od Udinesea i tako došli do prvih bodova ove sezone. Apsolutni junak švicarskog sastava bio je Argentinac Raul Marcelo Bobadilla koji je upisao hat-trick. Skupina A Liverpool - Anži 1:0 (Downing 53) Young Boys Bern - Udinese 3:1 (Bobadilla 4, 71, 81-11m/Coda 74)

Redoslijed: 1. Liverpool 6 2. Anži 4 3. Udinese 4 4. Young Boys 3.

Skupina B Atletico - Academica 2:1 (Diego Costa 48, Emre 68/Cisse 85) Hapoel Tel Aviv - Viktoria Plzen 1:2 (Maman 19/Horvath 45+1, Rajtoral 55) Redoslijed: 1. Atletico 9 2. Viktoria 6 3. Academica 1 4. Hapoel TA 1

Skupina C AEL - Fenerbahçe 0:1 (Korkmaz 72) Borussia M. - Marseille 2:0 (Daems 33-11m, Mlapa 67)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 7 2. Borussia M. 4 3. Marseille 4 4. AEL 1

Skupina D Maritimo - Bordeaux 1:1 (Roberge 36/Gouffran 30) Newcastle - Club Brugge 1:0 (Obertan 48)

Redoslijed: 1. Newcastle 7 2. Bordeaux 4 3. Club Brugge 3 4. Maritimo 2. Skupina E Steaua - Molde 2:0 (Chiriches 30, Resescu 32) Stuttgart - FC Copenhagen 0:0 Redoslijed: 1. Steaua 7 2. FC Copenhagen 4 3. Molde 3 4. Stuttgart 2

Skupina F Dnjipro - Napoli 3:1 (Fedeckij 2, Matheus 42, Giuliano 64/Cavani 75-11m) PSV - AIK 1:1 (Lens 80/Karikari 61)

Redoslijed: 1.Dnjipro 9 2. PSV 4 3. Napoli 3 4. AIK 0.

Skupina G Racing Genk - Sporting Lisabon 2:1 (De Ceulaer 25, Barda 88/Schaars 7) Videoton - Basel 2:1 (Nikolić 2, Caniera 31/Schar 90+1) Redoslijed: 1. Genk 7 2. Videoton 6 3. Basel 2 4. Sporting 1.

Skupina H Rubin - Neftči 1:0 (Kasajev 17) Inter - Partizan 1:0 (Palacio 88)

Redoslijed: 1. Inter 7 2. Rubin 7 3. Partizan 1 4. Neftči 1.

Skupina I Lyon - Athletic 2:1 (Lopez 54, Briand 86/Ibai Gomez 79) Sparta - Ironi Kiryat Shmona 3:1 (Krajči 7, Kadlec 10, Švejdik 44/Gabai 76)

Redoslijed:

1. Lyon 9 2. Sparta 6 3. Hapoel 1 4. Athletic Bilbao 1.

Skupina J Maribor - Tottenham 1:1 (Berič 42/Sigurdsson 59) Panathinaikos - Lazio 1:1 (Toche 90+1/Seitaridis ag. 25)

Redoslijed: 1. Lazio 5 2. Maribor 4 3. Tottenham 3 4. Panathinaikos 2. Skupina K Rapid Beč - Bayer 0:4 (Wollscheid 37, Castro 56, Bellarabi 59, Castro 90+2) Rosenborg - Metalist Harkiv 1:2 (Elyounoussi 46/Marlos 81, Cleiton 89)

Redoslijed: 1. Bayer 7 2. Metalist 7 3. Rosenborg 3 4. Rapid 0. Skupina L Helsingborg - Hannover 1:2 (Alvaro 90+1/Diouf 12, Ya Konan 90+3) Levante - Twente 3:0 (Michel 59-11m, Rios 78, 88)

Redoslijed: 1. Levante 7 2. Hannover 7 3. Twente 2 4. Helsingborg 1.