'OVO JE BILA BOLESNA UTAKMICA': / Tudor otkrio što mu je najviše zasmetalo na Poljudu

Tudor je izrazio nadu da će situacija biti puno bolja kad se publika vrati na tribine

5.6.2020.
23:17
Ivo Cagalj/PIXSELL

U prvoj utakmici nastavka Prve HNL nakon gotovo tromjesečne stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa Hajduk je na praznom Poljudu svladao Inter iz Zaprešića sa 2:1

Gosti su poveli golom Mamuta iz slobodnog udarca u prvom dijelu. Caktaš je izjednačio u 60. minuti iz penala, a pobjedu je Splićanima u 97. minuti donio Kristijan Dimitrov. Nakon utakmice oglasio se trener Hajduka Igor Tudor.

"Bilo je svega, drame, na kraju veselje. Uvijek je najvažnije pobijediti. Prva utakmica nakon dva mjeseca, puno je igrača to osjećala. Kada nema publike to je bolesna utakmica. Sami smo se doveli u situaciju da ne riješimo utakmicu, imali smo četiri-pet prilika koje nismo realizirali - rekao je Tudor nakon utakmice.

SITUACIJE O KOJIMA ĆE SE JOŠ DANIMA PRIČATI: /

Caktaševo ponavljanje penala, crveni karton, sudačka nadoknada od preko deset minuta

Pet zamjena pun pogodak

"Ovo je sad skroz druga priča, fantastično za trenera. To se trebalo i ranije napraviti. Na kraju nam je to donijelo i dobrih stvari. Mali Brna je asistirao, Vušković je imao strašan šut", rekao je Tudor te izrazio nadu da će situacija biti puno bolja kad se publika vrati na tribine.

"Dodao bih da je ovo s pet zamjena jedna posve druga priča, fantastična stvar, to je trebalo uvesti prije deset godina. Ja se nadam da će ovo ostati i ubuduće, daje nam puno mogućnosti, famozna stvar s trenerskog aspekta... Nama je večeras donijelo pobjedu, a nadam se da ćemo i dalje rasti, pogotovo kad dođe publika, jer znamo što nama znače navijači", zaključio je strateg "bilih".