OVO ĆE SIGURNO IZMAMITI OSMIJEH NA LICA DINAMOVIH NAVIJAČA: / Sjajne vijesti stižu s istoka Europe

Turski velikan još jednom je kiksao i dokazao da nema ono što je potrebno za konkurirati najboljima

25.11.2018.
20:53
Goran Stanzl/PIXSELL

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, turski velikan Fenerbahče poražen je u derbiju 13. kola turskog prvenstva na gostovanju kod Trabzonspora sa 1-2. Trabzon je poveo u 50. minuti golom Čeha Filipa Novaka, na 2-0 je povisio Argentinac Jose Sosa u 75. minuti, a poraz Fenera ublažio je Švicarac Michael Frey u 82. minuti.

Pali u derbiju

Domaćin je imao i jedanaesterac u 26. minuti, ali je udarac Kolumbijca Huga Rodallege sjajno obranio Harun Tekin. Fenerbahče je nakon ovog poraza pao na 15. mjesto sa 13 bodova, samo jednim bodom više od zone ispadanja, dok je Trabzonspor sedmi sa 19 bodova. Na vrhu ljestvice je Istanbul Basaksehir sa 27 bodova i utakmicom manje.

Fenerbahče i Dinamo igrat će u četvrtak u Istanbulu susret 5. kola D skupine Europske lige. Hrvatski prvak je već osigurao prolaz, ali se 'modri' bore za prvo mjesto u skupini, dok su turskom sastavu bodovi važni u borbi za prolaz.