OSIJEK POBIJEDIO INTER U ZAPREŠIĆU: / Skender uspješno startao na klupi bijelo-plavih

Goste je u vodstvo na samom startu utakmice doveo Žaper

3.4.2019.
18:36
Matija Habljak/PIXSELL

U susretu 27. kola Prve HNL Osijek je kao gost u Zaprešiću svladao Inter sa 3-1 (1-1). Strijelci su bili za 0-1 Žaper (4.), u 22. minuti za 1-1 pogodio je Postonjski, na 1-2 povosio je Marić u 81., a konačnih 1-3 djelo je Pušića u 90.+1.

[FOTO] HAJDUK - DINAMO 0-1: /

Modri osvojili Poljud, Caktaš zbog udaranja Šunjića dobio crveni; na travnjaku je bilo prilično žestoko

Goste je u vodstvo na samom startu utakmice doveo Žaper, sredinom prvog poluvremena odličnim udarcem izvan kaznenog prostora poravnao je Postonjski, da bi Marić 10-ak minuta prije kraja utakmice iz slobodnog udarca sa samog ruba kaznenog prostora pogodio sam gornji desni kut domaćeg gola za novo vodstvo Osijeka.

Zaprešić: Inter i Osijek sastali se u 27. kolu HT Prve lige 03.04.2019., SRC Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Inter Zapresic - NK Osijek. Trener Osijeka Dino Skender Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Pobjedu gostiju potvrdio je Pušić iz protunapada u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bila je ovo prva pobjeda Dine Skendera, nakon što je zamijenio na klupi Zorana Zekića.

S ova tri boda treći Osijek je stigao do učinka od 46 bodova, dva više od četvrte Lokomotive, a tri više od petog Hajduka koji od 19 sati igra derbi protiv Dinama, dok mu druga Rijeka bježi sedam bodova. Inter je ostao osmi sa 24 boda, jednim manje od sedmog Slavena Belupa, a sedam više od devete Istre 1961 koja će u četvrtak gostovati kod Rudeša.

Na stadionu ŠRC Zaprešić pred 200 gledatelja sudio je Strukan iz Splita.