NA OPUS ARENI /

Osijek nastavio pobjednički niz: Jakupović zabio prvijenac, pa zatresao mrežu još jednom

Osijek je po prvi puta od dolaska Federica Coppitellija vezao tri ligaške pobjede

29.9.2024.
19:34
Davor Javorovic/PIXSELL

U susretu osmog kola superSport HNL-a Osijek je na Opus Areni pobijedio Varaždin sa 2-1 upisavši treću ligašku pobjedu u nizu.

JAKA GLAVA /

Matanović zabio prvijenac u Bundesligi: Eintracht uvjerljivo do pobjede

Osijek je po prvi puta od dolaska Federica Coppitellija vezao tri ligaške pobjede, nakon što je sa po 1-0 pobijedio Slaven Belupo i Lokomotivu, a u nedjelju i Varaždin sa 2-1.

Varaždinci su u prvih sedam kola primili samo dva gola i imali su drugu najbolju obranu lige nakon Rijeke koja je primila samo jedan pogodak. Međutim, na Opus Areni su dva gola primili već u prvih 20 minuta.

Domaćin je poveo u 16. minuti sjajnim golom Arnela Jakupovića koji je pogodio iz slobodnog udarca s više od 25 metara. Samo pet minuta kasnije novopečeni reprezentativac Austrije je zabio i svoj drugi gol na utakmici.

Bila je to lijepo izrađena akcija, Matković je fino proigrao Pušića pred kaznenim prostorom, ovaj je još bolje asistirao utrčalom Jakopoviću u sredini da bi strijelac prvog pogotka još jednom bio vrlo precizan.

Gosti su opasno zaprijetili u 29. minuti, Mitrovski je pucao sa 11 metara, ali pored gola.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja sve do same završnice kada su Varaždinci vratili rezultatsku neizvjesnost. Poldrugač je u 89. minuti uposlio Luku Mamića koji je iz blizine pogodio mrežu.

POGLEDAJTE VIDEO: Ćorluka oduševio na biciklističkoj utrci: Komentirao Bjelicu i najavio Ligu nacija