ONI SU KONSTANTA: / Meksikanci izborili Mundijal sedmi uzastopni put

Reprezentacija Meksika osigurala je nastup na SP 2018. u Rusiji nakon što je sinoć u kvalifikacijama zone CONCACAF-a svladala Panamu 1-0.

2.9.2017.
10:21

Meksiko se, sakupivši 17 bodova u kvalifikacijama i osiguravši jedno od prva tri mjesta u zoni CONCACAF, tako priključio Brazilu, Iranu, Japanu i domaćinu Rusiji koji su se izravno kvalificirali za SP.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, olakšanje za Meksiko dolazi u 53. minuti susreta kada krilo PSV-a Kirving Lozano glavom pogađa mrežu panamskog vratara Joséa Calderóna.

Za meksičku reprezentaciju ovo je 16. nastup na svjetskom prvenstvu i sedmi uzastopni.

Izgledi SAD-a za odlazak u Rusiju zakomplicirali su se nakon što je Kostarika slavila sa 2-0 u New Yorku, a oba gola za pobjedničku momčad zabio je Urena.

Kostarika je zahvaljujući ovoj pobjedi na drugom mjestu na ljestvici sa 14 bodova. Treća je Panama sa bodom prednosti ispred SAD-a koji imaju gol prednosti ispred četvrtoplasiranog Hondurasa koji je sa 2-1 pobijedio Trinidad i Tobago. Golove za Honduras u prvom poluvremenu postigli su Alexander Lopez i Alberth Elis, dok je Joevin Jones smanjio s bijele točke polovicom drugog poluvremena, no to nije bilo dosta Trinidadu i Tobagu.

SAD i Honduras imaju po osam bodova iz sedam utakmica.

Prve tri reprezentacije se plasiraju izravno na SP u Rusiji, dok četvrtoplasirana reprezentacija ide u doigravanje protiv reprezentacije iz Azije.