OGLAS

ON RADI NEVJEROJATNE STVARI OD KAD JE ZAIGRAO ZA VATRENE: / 'Bio je dogovor da ostanemo hladne glave'

'Izuzetan osjećaj. Odradili smo utakmicu na visokom nivou. Imali smo minus na poluvremenu, ali smo bili mentalno jaki i okrenuli'

16.11.2019.
23:11
PIXSELL

Fantastični napadač Dinama Bruno Petković u subotu je protiv Slovačke na Rujevici u 60. minuti zabio pogodak za 2:1, svoj 4 gol u posljednjih 7 nastupa za Hrvatsku.

'Imali smo minus na poluvremenu, ali smo bili mentalno jaki i okrenuli'

"Izuzetan osjećaj. Odradili smo utakmicu na visokom nivou. Imali smo minus na poluvremenu, ali smo bili mentalno jaki i okrenuli. Bio je dogovor da ostanemo hladne glave, tako je i bilo. Sinergije između nas je dobra iz utakmice u utakmicu. Jako se dobro krećemo, tražimo prazne prostore u linijama", kazao je za kameru NOVE TV Bruno Petković i dodao:

HRVATSKA - SLOVAČKA 3:1: /

Vatreni preokretom u drugom dijelu do svog 6. Eura u povijesti; Vlašić, Petković i Perišić bacili naciju u trans

'Pričat ćemo kad dođe vrijeme. Sad slavimo'

"Nisam nikad bio tip od prognoza, ima vremena do Eura. Pričat ćemo kad dođe vrijeme. Sad slavimo".

Vatreni na Euru po 6. put u povijesti

Hrvatski nogometaši osigurali su nastup na EURU 2020 pobijedivši u dvoboju kvalifikacijske skupine E u Rijeci Slovačku s 3:1 (0:1). Slovaci su na Rujevici poveli golom Roberta Boženika (32), ali je Hrvatska u drugom poluvremenu uspjela preokrenuti i slaviti pogocima Nikole Vlašića (56), Brune Petkovića (60) i Ivana Perišića (74). U 66. minuti je isključen slovački igrač Robert Mak.

Bila je to zadnja utakmica Hrvatske u skupini, koju su pobjedom nad Slovacima i osvojili. Hrvatskoj će to biti šesti nastup na europskim prvenstvima, a peti zaredom.