VRSALJKO PRUŽIO JOŠ JEDNU SJAJNU PARTIJU ZA SVOJ ATLETICO: / Od kad se vratio na teren nezamjenjivi Vatreni - briljira!

Vrsaljko je poslao 'svijeću' u kazneni prostor gostiju na koju je brže od suparničkog vratara reagirao Correa

23.2.2020.
22:54

On nastavlja po starom. Nakon što točno godinu i 13 dana, tamo još od 13. siječnja 2019. pa do 26 siječnja 2020. nije igrao zbog teške ozljede i operacije koljena koje su ga zadesile, a zbog čega mu je propao transfer u Inter a povratkom s posudbe u Atletico postao je tek treći desni bočni kod Diega Simeonea, odlično je Šime Vrsaljko iskoristio pruženu priliku nakon oporavka i u potpunosti pokazao, ne samo da mu je nedostajao nogomet, nego da je spreman na velike partije.

Hrvatski reprezentativni branič bio je asistent za prvi pogodak madridskog Atletica u 3:1 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Villarreala u posljednjoj utakmici 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigranoj u nedjelju navečer.

GETAFE - SEVILLA 0:3: /

Još jedna uvjerljiva pobjeda za momčad iz Andaluzije u 25. kolu La Lige

Villareal poveo u 16. minuti, a Atletico izjednačio u 40.

Gosti su poveli preciznim udarcem Paca Alcacera s vrha kaznenog prostora u 16. minuti, a na 1:1 Atletico je izjednačio u 40. Vrsaljko je poslao "svijeću" u kazneni prostor gostiju na koju je brže od suparničkog vratara reagirao Correa te poslao loptu u mrežu.

U nastavku su tri boda Atleticu osigurali Koke golom glavom u 64. minuti i Joao Felix udarcem nogom u 74. Vrsaljko je igrao do 58. minute. Prema Sofa Scoreu, Vrsaljko je bio jedan od najzapaženijih nogometaša u pobjedničkoj momčadi i za svoju predstavu je dobio ocjenu 7.4, što je ukupno treća najbolja ocjena u sastavu Rojiblancosa.

Atletico se probio na treće mjesto

Atletico se ovom pobjedom probio na treće mjesto ljestvice sa 43 boda, koliko ima i četvrta Sevilla koja je ranije u nedjelju kao gost svladala izravnog konkurenta za plasman u Ligu prvaka Getafe. Strijelci za Sevillu bili su Ocampos (43), Fernando (68) i Kounde (75). Getafe je peti sa 42 boda, dok je Villarreal sedmi sa 38.

Na vrhu je Barcelona sa 55 bodova, dva manje ima drugi Real Madrid.

Rezultati utakmica La Lige u 25. kolu:

Nedjelja:Atletico - Villarreal 3-1 (Correa 40, Koke 64, Joao Felix 74 / Paco Alcacer

Osasuna – Granada 0:3 (Machis 4, 28, Foulquier 41) Alaves – Athletic 2:1 (Lucas Perez 28-11m, Ely 90+1 / Raul Garcia 17) Valladolid – Espanyol 2:1 (Ramirez 77, Guardiola 83 / Embarba 90+3-11m) Getafe – Sevilla 0:3 (Ocampos 43, Fernando 68, Kounde 75)

Subota: Celta – Leganes 1:0 (Iago Aspas 62) Barcelona – Eibar 5:0 (Messi 14, 37, 40, 87, Arthur 89) Real S. – Valencia 3:0 (Merino 12, Monreal 45+1, Januzaj 48) Levante – Real M. 1:0 (Morales 79)

Petak: Betis – Mallorca 3:3 (Canales 19-11m, Fekir 35-11m, Joaquin 48 / Cucho 16, Budimir 27, Kubo 70)