Novo divljaštvo navijača Dynama!

Ozloglašeni navijači drugoligaša Dynama iz Dresdena stvarali su velike probleme u dvoboju šesnaestine finala njemačkog nogometnog kupa protiv aktualnog prvaka Borussije Dortmund.

26.10.2011.
13:51

Naime, utakmica na Signal-Iduna-Parku kasnila je s početkom 15 minuta zbog sukoba navijača Dynama s policijom u kojima je ozlijeđeno 15 osoba ukupno, a sam susret prekidan je u čak tri navrata.

Od 74.000 navijača na stadionu, čak je 13.000 navijača otpalo na navijače gostujućeg Dynama. Prvi put igra je prekinuta u 46. minuti kada su navijači Dynama gađali Marija Götzea upaljačima prilikom izvođenja kornera.

Drugi se prekid dogodio u 79. minuti nakon što su u teren bačene baklje i petarde, da bi sudac Gagelmann ponovo prekinuo susret malo prije posljednjeg zvižduka nakon sličnog incidenta.

"Nemam razumijevanja za ovakve stvari. Kada petarde počnu pucati postaje opasno za sve. Takve ljude treba poslati doma", poručio je trener Borussije Jürgen Klopp nakon dvoboja koji je završio 2:0 pobjedom njegove momčadi.