NIJEMCIMA GLAVNE NAGRADE: / Zlatna lopta veznjaku PSG-a, Zlatna kopačka napadaču Leipziga

Vezni igrač njemačke nogometne reprezentacije i francuskog Paris Saint-Germaina Julian Draxler proglašen je najboljim igračem Kupa konfederacija koji je završio u Rusiji pobjedom Njemačke.

2.7.2017.
22:33
AFP, FRANCOIS XAVIER MARIT

Draxler je osvojio "Zlatnu loptu" predvodivši Elf do prvog mjesta na turniru i pobjede 1-0 protiv Čilea u finalu.

SVI IGRAJU, NJEMAČKA POBJEĐUJE: /

Svjetski prvaci s golobradim mladićima osvojili novi veliki trofej

Bravo najbolji vratar

"Zlatnu kopačku" za najboljeg strijelca dobio je Nijemac Timo Werner koji je turnir okončao s tri gola i dvije asistencije. Tri gola zabili su i njegovi suigrači iz reprezentacije Leon Goretzka i Lars Stindl.

Nagradu za najboljeg vratara, "Zlatnu rukavicu", dobio je Čileanac Claudio Bravo.

Njemačka je u finalu pobijedila Čile 1-0 golom Larsa Stindla u 20. minuti. U susretu za treće mjesto Portugal je nakon produžetaka pobijedio Meksiko 2-1. Meksiko je poveo u 54. minuti nakon autogola Luisa Neta, a europski prvak je okrenuo rezultat golovima Pepea (90+1) i Adriena Silve (104 - 11m).