NEZAUSTAVLJIVI KALINIĆ: / Vatreni zabio Milanu usred San Sira, Pašalić asistirao za pobjedu

Nikola Kalinić postigao je svoj 11 prvenstveni pogodak za Fiorentinu, ukupno 14 u svim natjecanjima ove sezone.

19.2.2017.
21:02

Nogometaši Milana svladali su Fiorentinu sa 2-1 u posljednjoj utakmici 25. kola talijanskog prvenstva, a sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, uz važne uloge hrvatskih nogometaša, jer je Mario Pašalić asistirao kod drugog pogotka domaće momčadi, a Nikola Kalinić bio strijelac za momčad iz Firence.

Ubojiti hrvatski reprezentativni napadač zabio je u 21. minuti i poravnao rezultat na 1-1.

Chiesa je lijevom nogom s desne strane ubacio oštro prizemno, a Kalinić je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i pravovremenim utrčavanjem došao u priliku koju nije propustio.

Prethodno je Kucka doveo Milan u vodstvo u 17. minuti, kad je na ubačaj Sose najbolje reagirao slovački reprezentativac Juraj Kucka i glavom poslao loptu u mrežu.

Milan na odmor s prednošću

Milan je na odmor otišao s prednošću zahvaljujući Gerardu Deulofeuu koji je stigao na posudbu iz Evertona u siječnju.

Mario Pašalić je bio dodavač, a 22-godišnji Katalonac je preciznim udarcem sa 16 metara svladao Tatarušanua. Rumunjski vratar je bio zaslužan što Milanova prednost na poluvremenu nije bila uvjerljivija, jer je u 43. minuti precizan udarac Pašalića s ruba kaznenog prostora uspio odbiti i skrenuti u vratnicu.

Kalinić najopasniji igrač Fiorentine

U drugom dijelu je bilo ponešto prilika na obje strane, Nikola Kalinić je bio najopasniji nogometaš gostujuće momčadi, ali do promjene rezultata nije došlo. Fiorentini nije pomogao ni ulazak Milana Badelja koji je igrao od 71. minute, a Hrvoje Milić je ostao na klupi.

Milan je pobjedom ostao na četiri boda zaostatka za Interom i Atalantom, koji drže dva mjesta koja vode u Europsku ligu.

Italija - 25. kolo: Milan - Fiorentina 2-1 (Kucka 17, Deulofeu 31 / Kalinić 21)

Roma - Torino 4-1 (Džeko 10, Salah 17, Paredes 65, Nainggolan 90+2 / Lopez 84)

Bologna - Inter 0-1 (Gabriel 81)

Chievo - Napoli 1-3 (Meggiorini 72 / Insigne 31, Hamšik 38, Zielinski 58)

Pescara - Genoa 5-0 (Orban 5-ag, Caprari 19, 81, Benali 31, Cerri 87)

Sampdoria - Cagliari 1-1 (Quagliarella 22 / Isla 6)

Udinese - Sassuolo 1-2 (Fofana 7 / Defrel 70, 79)

Odigrano prije: Atalanta - Crotone 1-0 Empoli - Lazio 1-2 Juventus - Palermo 4-1